Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Za kilka dni parking obok obiektów MOSiR przy Al. Zygmuntowskich będzie płatny

Od wtorku 10 maja parking obok obiektów MOSiR przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie będzie płatny. Klienci Spółki będą mogli korzystać z miejsc parkingowych na preferencyjnych zasadach.

Jak wyjaśnia MOSiR chodzi o cały parking sąsiadujący z obiektami zarządzanymi przez Spółkę, począwszy od głównego parkingu przeznaczonego dla klientów kompleksu Aqua Lublin i lodowiska Icemania, poprzez parking wzdłuż Hali im. Z. Niedzieli, aż do stacji benzynowej u zbiegu Al. Zygmuntowskich i Al. Piłsudskiego. Łącznie to ok. 400 miejsc parkingowych.

Parking będzie płatny codziennie (przez 7 dni w tygodniu), przez całą dobę. Wszystkie wjazdy i wyjazdy pozostają bez zmian. Przy wjazdach nie zostały zamontowane żadne szlabany. Na parkingu pojawiły się za to parkometry oraz pełne oznakowanie informujące, że parking jest płatny.

– Wybrana w przetargu firma, która będzie zajmować się obsługą płatnego parkingu, przygotowała całą niezbędną infrastrukturę i oprogramowanie. Na parkingu wczoraj stanęło 6 parkometrów obsługujących płatność bilonem (z możliwością wydawania reszty) i kartami płatniczymi, zakupiono także aplikację mobilną umożliwiającą uiszczenie opłaty za bilet parkingowy. Zapewnione jest także oprogramowanie i sprzęt umożliwiający m.in. wydłużanie czasu postoju dla klientów korzystających z obiektów MOSiR – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie.

Bilety parkingowe dla klientów obiektów MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie po opłaceniu pierwszej godziny parkowania będą przedłużane w punkcie obsługi klienta do 4 godzin. Tak więc klienci MOSiR będą płacili za pierwszą godzinę, kolejne trzy godziny będą parkowali gratis.

Praktycznie będzie to przebiegało w następujący sposób: klient przyjeżdżający autem np. do Aqua Lublin parkuje samochód na parkingu przed kompleksem, kupuje w parkometrze bilet 1-godzinny, wydrukowany bilet wkłada za szybę samochodu, następnie udaje się do punktu obsługi klienta w Aqua Lublin, gdzie kupując bilet na basen informuje, że zaparkował przed kompleksem samochód o danym numerze rejestracyjnym, wówczas pracownik POK wprowadza ten numer do systemu i wydłuża czas postoju o kolejne trzy godziny. W przypadku płacenia za pomocą aplikacji mobilnej ścieżka wygląda identycznie, za wyjątkiem konieczności umieszczania wydrukowanego biletu za szybą samochodu.

Stawki opłat za parkowanie będą wynosić odpowiednio:
– pierwsza godzina: 2,00 zł,
– druga godzina: 2,20 zł,
– trzecia godzina: 2,60 zł,
– każda kolejna godzina: 2,00 zł,
– kara za nieprzestrzeganie regulaminu: 95,00 zł,
– abonament miesięczny dla samochodu osobowego: 160,00 zł,
– opłata za postój autokaru jest równa pięciokrotności opłaty za postój samochodu osobowego.

Osoby niepełnosprawne będą uprawnione do bezpłatnego parkowania na podstawie niebieskiej karty parkingowej.

Wprowadzenie płatnego parkowania w tym miejscu jest podyktowane koniecznością zapewnienia miejsc parkingowych dla klientów obiektów zarządzanych przez MOSiR.

– Plac przy Al. Zygmuntowskich 4 był do tej pory pierwszym dużym, bezpłatnym parkingiem poza granicami miejskiej Strefy Płatnego Parkowania. Klienci MOSiR wielokrotnie mieli kłopoty ze znalezieniem tam wolnego miejsca dla samochodu, ponieważ znaczna część miejsc była zajmowana przez osoby, które w tym czasie nie korzystały z obiektów Spółki. Otrzymywaliśmy w tej sprawie wiele uwag i skarg, a na potwierdzenie ich słuszności wystarczyło porównanie frekwencji w obiektach z obłożeniem parkingu w danym momencie – informuje Miłosz Bednarczyk.

Jak dodaje rzecznik MOSiR, obowiązkiem Spółki jest przed wszystkim dbanie o komfort klientów. Osobom, które chcą skorzystać z kompleksu Aqua Lublin, lodowiska Icemania czy wodnej Strefy H2O, MOSiR musi zapewnić możliwość zaparkowania samochodu obok tych obiektów.

(fot. lublin112.pl)

42 komentarze

 1. Nawiązując do ostatniego zdania artykułu: NIE, nie musi, w tym miejscu jest kilkanaście !! linii MPK, Poza tym ta miejska spółka MOSiR za przysłowiowy „psihuj” dostaję w zarząd oraz w użytkowanie miejskie obiekty oraz grunty, nie płacę i parkingi !! To wykracza poza zakres kompetencji tej fasadowej organizacji. A swoją drogą ciekawe jak będą rozliczane i do czyjej kieszeni wpadnie kasa z parkingów ;)?

 2. No to teraz będzie ciekawie. Tersaz juz na 1 Maja zablokowane wjazdy do bram, zaparkowane na chodnikach, na środku ulicy. Jak ktoś mówi, że tam parkują tylko ci, którzy korzystają z obiektów to są w dużym błędzie.

  • Mam nadzieję że wkrótce dojdziemy do płacenia za parkowanie w całym Lublinie , za wyjątkiem własnego lub wynajętego terenu. Jestem ZA

   • Też nie mam nic przeciwko. Jeśli będzie się to wiązało z poprawa infrastruktury i zwiększona liczba miejsc.

 3. Najgorszy prezydent w dziejach miasta ! Nigdy więcej kolesi z poDWÓRKA !

 4. ale nie dla ” braci” ze wschodniej granicy!:/ skandal i tyle Polak 2 sort :/

 5. Zmotoryzowani przesiadka na inny rodzaj komunikacji.
  Rada: Wypożycz hulajnogę, rower

 6. Gdzie peło tam dno.

 7. Olać lubelski mosir tu i nad zalewem.

 8. Mosir to zło tego miasta.

 9. Szukajà kasy

 10. Skoro chodzi tylko o odblokowanie miejsc dla korzystających z obiektów MOSiR a nie o kasę to czemu nie zrobią tak że Ci którzy wchodzą na obiekt w momencie zakupu biletu mają parking za darmo natomiast płaca tylko Ci którzy tego nie zrobią?

Z kraju

Sport