Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Z zewnątrz zwyczajny a w środku magia. Na ulice Lublina wyjechał świąteczny trolejbus (zdjęcia)

Aby umilić mieszkańcom podróż komunikacją miejską oraz zaakcentować radosny klimat zbliżających się świąt na ulice wyjechał świąteczny trolejbus. Na pasażerów czekały słodycze oraz upominki.

W środowy poranek, w Lublinie rozpoczęła się akcja „Mikołajki z komunikacją miejską”. Tradycyjnie już kierowcy autobusów i trolejbusów założyli czerwone czapki, niektórzy do tego bujne białe brody i wąsy. W rolę Mikołajów wcielili się także kontrolerzy biletów.

Jednak największe wrażenie na pasażerach wywołał trolejbus w świątecznej aranżacji. Wyjechał on na linię nr 158. O ile z zewnątrz niewiele się on różni od pozostałych tego typu pojazdów, tak w środku znajduje się, jak to określali niektórzy pasażerowie „magiczny klimat”. O te specjalne ozdoby zadbała grupa „Otulanie włóczką”. Podróż umila też świąteczna muzyka.

– To jest niesamowite, jestem kompletnie zaskoczona. Podróż takim trolejbusem upływa w zupełnie innej atmosferze. Proszę spojrzeć, ludzie się uśmiechają, rozmawiają między sobą chwaląc wystrój, a nie jak zawsze siedzą ponurzy wpatrzeni w okna czy ekrany telefonów – mówiła nam jedna z pasażerek, pani Anna.

Na podróżnych czekały też słodycze oraz upominki. Świąteczny trolejbus pozostanie na ulicach do 19 stycznia, będzie go można spotkać na różnych liniach.

Akcję „Mikołajki z komunikacją miejską” zorganizowali wspólnie ZTM w Lublinie i miejski przewoźnik – MPK Lublin. Do współpracy dołączyli członkowie grupy „Otulanie włóczką” oraz Referat Marketingu Miasta Lublin.

6 komentarzy

  1. Z okazji świeta Mikołaja, kanar ubrany w brodę i czapkę dzisiaj dostaje tylko z liścia 😀

  2. Jeden z kierowców nie musi zakładać długiej białej brody. Cały rok ją nosi. 🙂

  3. Mieszkaniec Lublina

    Ciemno na ulicach po zmroku, syf niepozamiatane, liście pod śniegiem, ktoś rządzi w tym mieście?

  4. Lepiej niech przystanki odśnieżą

  5. Lepiej niech przystanki odśnieżą a nie bzdurami zajmują się

  6. Przystanki juz troche odsniezyli, ale to co sie dzieje poza nimi albo na bocznych ulicach, to tragedia. Chybq czekaja do odwilży

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo