690 680 960

Z Lublina do Lubartowa i Parczewa tylko autobusem. Wstrzymano kursowanie pociągów

Do wtorku 26 kwietnia pasażerowie pociągów kursujących z Lublina do Lubartowa i Parczewa i w odwrotnym kierunku będą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Powodem są prace na szlaku kolejowym.

Od wczoraj pasażerowie korzystający z szynobusów kursujących na trasie z Lublina do Lubartowa i Parczewa muszą podróżować autobusami. Kursowanie pociągów zostało czasowo wstrzymane. Jak wyjaśnia Zofia Dziewulska z lubelskiego zakładu Polregio, czyli przewoźnika obsługującego ruch pasażerski na tym szlaku, powodem są prowadzone prace remontowe prowadzone przez zarządcę infrastruktury, czyli spółkę PKP PLK.

Zastępcza komunikacja autobusowa została wprowadzona za wszystkie pociągi ujęte w rozkładzie o obowiązuje ona na odcinku od Wandzina do przystanków Lubartów Słowackiego i Parczew Kolejowa. Z uwagi, iż nie wszędzie autobus może podjechać w rejon torów, miejsca ich zatrzymań mogą być oddalone od przystanków kolejowych.

W Wandzinie autobus zatrzymuje się na poboczu drogi w pobliżu peronu, w Lubartowie przy podjeździe do budynku dworca PKP, na przystanku przy ul. Lipowej 13 oraz na przystanku przy ul. Słowackiego za rondem ok. 100 m od peronu, w Pałecznicy, Tarle i Berejowie na poboczu drogi w pobliżu peronu, w Brzeźnicy Bychawskiej na parkingu przy kościele, w Zabielu i Laskach na drodze w pobliżu peronu, w Gródku na przystanku, a w Parczewie przy podjeździe obok budynku dworca PKP i zatoce przystankowej przy ul. Jana Pawła II za kościołem.

(fot. archiwum)

12 komentarzy

 1. Prace? A to przypadkiem nie jest świeżo co wyremontowany szlak ?

 2. Dopiero co otworzyli i znowu zamknęli.
  Na jak długo, do kiedy?

 3. ta linia to jest marnotrawstwo dekady. ponad ćwierć miliarda poszło na uruchomienie czegoś, co nikomu nie służy, bo jak regularnie korzystać z połączenia, które łaskawie jeździ 4 razy na dobę, a do tego notorycznie jest remontowane

 4. Teraz Janów Lubelski dostąpi tego dobrodziejstwa. Torów jeszcze nie ma ale są szumne zapowiedzi, zorganizowane z wielką pompą i za niemałe pieniądze. Czekamy jeszcze w Janowie na budowę stoczni remontowej dla elektrycznych kutrów dalekomorskich nad zalewem. Brawo panowie brzuchaci. Tak trzymać. Z rozmachem. A co

  • Trafny komentarz , ” obślizłe , brzuchate , nadęte pajace ” szumnie obwieszczają a potem źagle zwiną i nikt nie będzie pamiętał o ich wyczynach, tylko ZUS będzie płacił emerytury według uposarzenia i kapitału .

  • Jeszcze Łęczna czeka na tory obiecane przez Sobotnia .

 5. Janów lubelski to zagłębie pis. Specyficzne miejsce. Miasteczko wyjątkowo mocno opanowane przez wiochę. Widać to na każdym kroku. Większość mieszkańców to wiesniacy. Słabe miejsce do życia. Brak tolerancji, wszechobecne układy. Praca tylko dla swoich po znajomości.

 6. Codziennie widzę te „tłumy ” jeżdżące szynobusem na Parczew i pociągiem do stolicy ….ostatnio stojąc na przejeździe w Lubartowie,naliczyłem jakieś 4-5 osób jadących w pociągu do stolicy ….szynobus też większość miejsc pustych ,tylko w piątki widać trochę więcej osób ….także ” kolej górą „

 7. Dobrze , przynajmniej na Turystycznej nie ma teraz korków przez opuszczony szlaban .

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas