Z Lublina do Kalinówki tylko przez al. Witosa. Zamkną przedłużenie ul. Franczaka „Lalka” (zdjęcia)

Wykonawca przebudowy ul. Piaseckiej zapowiedział, że od rana do późnych godzin wieczornych droga zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Wprowadzone zostaną objazdy zarówno dla relacji Lublin – Kalinówka, jak też Kalinówka – Głusk.

W czwartek zamknięta zostanie dla ruchu pojazdów ul. Piasecka w Świdniku na odcinku od granicy z miastem Lublin do stacji paliw. To oznacza, że kierowców czekają utrudnienia w ruchu. Objazd został wyznaczony przez ul. Doświadczalną i al. Witosa w Lublinie. Zamknięte zostanie także skrzyżowanie z ul. Malwową , która stanowi dojazd do Głuska. W tym przypadku objazd zostanie poprowadzony ulicami Lipową i Kasztanową.

Utrudnienia związane są z układaniem nowej nawierzchni bitumicznej. Przebudowa obejmuje liczący 800 metrów odcinek drogi, której nawierzchnia była w fatalnym stanie, pełna nierówności i kolein. Oprócz ułożenia nowego asfaltu, zadaniem wykonawcy jest przygotowanie m.in. chodników oraz przejść dla pieszych, które zostanie doświetlone lampami hybrydowymi. Przebudowane maja także zostać parkingi oraz dwie zatoki autobusowe. Inwestycję realizuje Starostwo Powiatowe w Świdniku, swój wkład włożyła też gmina Głusk, której teren graniczy z tą drogą.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od godziny 7 rano do późnych godzin wieczornych. W związku z brakiem możliwości przejazdu, zawieszone zostanie kursowanie linii nr 73.

(fot. lublin112)

7 komentarzy

 1. Starostwo w Świdniku wraz z Urzędem Gminy w Głusku może da przykład władzom Lublina. Na prawdę to jest dramat na wielu ulicach wojewódzkiego miasta. Stan nawierzchni nie zmienił się od lat 80 tych tzn. jest jeszcze gorszy. Ciekawe kiedy się to zacznie zmieniać?

  • Świdnik, za „prawomyślne” głosowanie w wyborach samorządowych dostał grube miliony na drogi… leją asfalt nawet tam, gdzie go nigdy nie było.
   Lublin zaś nie dostał na drogi nic.

  • Nie gadaj głupot. Zmieniło się wiele.

   • W Lublinie jeśli coś się zmienia to na gorsze – p. Krakowskie Przedmieście czy al. Racławickie. Więc lepiej niech zmienia się jak najmniej.

 2. rano jeszcze nie zamknięta, co oni od 12 pracuja? xD jaka praca taka placa xD

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9486zł -0.45%
  • GBP 4.9914zł 0.43%
  • EUR 4.4738zł -0%
  • CHF 4.2081zł -0.09%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym