Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

IMGW ostrzega o nocnych przymrozkach. Mają się pojawić w całym regionie

Na terenie całego województwa lubelskiego meteorolodzy prognozują nocne przymrozki. Wydane zostało ostrzeżenie jest 1 stopnia co oznacza, że mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW ogłosiło ostrzeżenie związane z przymrozkami dla naszego regionu. Synoptyk Ilona Bazyluk wyjaśnia, że we wszystkich powiatach województwa lubelskiego prognozowany jest spadek temperatury do -1°C, lokalnie zaś do -2°C. Przy gruncie temperatura ma wynosić nawet -5°C.

Sytuacja taka ma występować od północy do godziny 7:30 w czwartek. Wydane ostrzeżenie jest 1 stopnia co oznacza, że w tym przypadku przymrozki mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Przymrozki, oprócz naszego regionu są prognozowane także w części województwa mazowieckiego, województwach: podkarpackim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim oraz na południowych krańcach województw opolskiego i dolnośląskiego.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

9 komentarzy

 1. 1, 2 stopnie ujemne i zagroźenie źycia???
  Pamiętam czasy źe było , trzydzieści parę stopni mrozu i jakoś przeźyłem , no chyba źe jakiś opój , rozbierze się do rosołu i będzie słuchał płyt , ale to jego wola i takim nic po ostrzeźeniu

 2. i dziwić się że potem nikt nie słucha ostrzeżeń. minus 2 i już zagrożenie życia. gdyby to jeszcze w lipcu spadek z plus 35 nastąpił to może jakiś szok ale w kwietniu !!????

 3. W poniedziałek rano było -4 i nikt nie pionformował mnie . A mogłem życie stracić !

 4. Zimy co prawda nie było ,ale nie ma też wiosny i podobno lata też ma nie być ,Do tego deszczu jak na lekarstwo i susza straszna …nie ciekawie

 5. I tak już większość drzew owocowych przemarzlo , na jesieni jabłka po 8 ziemniaki po 6

 6. Jak na dzień dzisiejszy ,rok 2020 ma wszystkie cechy poczatku apokalipsy ,wirus ,susza ,głód ,zapaść gospodarcza …chciałbym się mylić

  • Bo się mylisz. Zapaści gospodarczej u nas nie będzie bo gospodarka jest na niskim poziomie. Budżetówka mało zarabia w stosunku do rozwiniętych gospodarek więc nie jest tak dużym obciążeniem dla budżetu jak w wysoko rozwiniętych krajach.
   Nie ma prowadzonych ogromnych inwestycji finansowanych z zagranicznych banków. U nas kopanie tunelu na Zakopiance to już szczyt wydatków finansowych, podczas gdy w całej Europie są setki tuneli pod górami.

   Tak więc zapaść nam nie grozi bo nie ma się co zapadać.