Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wzrasta poziom wód na rzekach w regionie. Przekroczony stan alarmowy na Krznie

Coraz wyższe stany wód obserwowane są na rzekach w regionie. Wszystko za sprawą spływu wód opadowych. Obecnie obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 2. stopnia.

Jak przekazuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w woj. lubelskim doszło do wezbrań z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na kilku rzekach. Wszystko za sprawą spływu wód opadowych. W związku z tym wydano ostrzeżenie 2. stopnia.

Z danych przekazanych przez Lubelski Urząd Wojewódzki wynika, że stan ostrzegawczy został przekroczony na Bugu w Dorohusku, Włodawie i Krzyczewie, a także na Wieprzu w Krasnymstawie. Z kolei na Krznie w Malowej Górze doszło do przekroczenia stanu alarmowego o 26 cm.

W ciągu ostatnich 24h na rzekach w regionie poziom wód podniósł się od kilku do kilkunastu centymetrów. W ciągu najbliższych godzin należy liczyć się z dalszymi wzrostami, a wszystko za sprawą ostatnich opadów i dodatnich temperatur, które sprawiają, że kurczy się pokrywa śnieżna.

Wzrasta poziom wód na rzekach w regionie. Przekroczony stan alarmowy na Krznie

A – rzeka, B – wodowskaz, C – województwo, D – stan wody / okres, E – zmiana stanu / okres, F – stan ostrzegawczy, G – stan alarmowy, H – data / godz. pomiaru

(fot. lublin112.pl)

Autor: redakcja

4 komentarze

  1. Kaczka lubi pływać

  2. Wzrasta poziom wód na rzekach w regionie, martwimy się, że ludzie się „potopiom”, maleje poziom wód w rzekach jęczymy, że susza i lada chwila nie będzie się gdzie utopić.
    Przyznam, że ciężko być Bogiem, bo jak tu ku…wa, wszystkim dogodzić

  3. Czy znaleziono kobietę która utopiła się z synem ?