Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

W niedzielę będą utrudnienia w ruchu na krajowej 17. Wszystko przez protest

W niedzielę po południu Społeczny Komitet przeciwników Budowy Torowiska w Powiecie Krasnostawskim organizuje protest na drodze krajowej nr 17. Kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami z przejazdem na trasie Piaski – Zamość.

Niedzielna manifestacja na drodze krajowej nr 17 będzie kolejną odsłoną protestu przeciw wywłaszczeniom pod projekty związane z inwestycją Centralnego Portu Komunikacyjnego na terenie objętym projektami szprychy nr 5: linii 54 Trawniki – Krasnystaw, linii 56 Wólka Orłowska – Bełżec, a także linii 69 Krasnystaw Miasto – Wólka Orłowska.

Protest rozpocznie się o godzinie 14.00 w miejscowości Zakręcie w powiecie krasnostawskim, na trasie Piaski-Zamość. Będzie miał on charakter pokojowy.

– Wierzymy, że naszym przedstawicielom zależy na społeczności lokalnej, społeczności, która zaufała obecnej władzy, społeczności, która dalej w tę władzę wierzy i liczy na prawdziwą pomoc i wstawiennictwo od tejże władzy – informują protestujący.

W związku z protestem należy liczyć się z utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 17, które mogą potrwać kilkadziesiąt minut. To kolejny protest mieszkańców powiatu krasnostawskiego. Poprzednio blokowali oni również tę samą drogę – w Izbicy oraz Łopienniku Górnym.

(fot. lublin112.pl)

34 komentarze

 1. Pod A2 wywłaszczyli dużo więcej osób, a ludzie zrozumieli, że to dla wyższego dobra całego narodu a nie garstka tutaj sobie chce prywatę urządzać kosztem nas wszystkich!

  • Problemem jest nie sam fakt powstania linii, ale to komu ma służyć i jej przebieg. Nie wiadomo ilu mieszkańców Zamościa czy Krasnegostawu będzie korzystać z pociągu, ilu turystów nim przyjedzie, a kolej towarowa na Ukrainę nie musi iść przez środek miasta i burzyć jego połowy. Jak robili autostrady czy ekspresówki to wyburzenia były, ale wbrew pozorom nie było ich tak wiele, bo w większości robili obwodnice miejscowości. Co innego zabrać komuś pole, a co innego dom. Część osób to ludzie 70+ co zapuścili korzenie i chcieliby dokonać żywota w domu, w którym mieszkali przez ostatnie 40 lat, część to rodziny z dziećmi co dopiero co wprowadziły się do budowanego latami, często na kredyt wymarzonego domu.

   • No to jednak egoizm przesłania zdrowy rozsądek i dobro ogółu, jeśli tak.
    Myślę, że dodatkowo liczą na większą gotówkę i dlatego utrudniają sprawę.

    • Miłek jeżeli kiedyś już wyjdziesz z tego swojego socjalnego lokum.
     Wybudujesz lub kupisz dom, zrobisz w nim remont, zrobisz ogród i trawniki, podjazdy itp.
     Zamkniesz się w kwocie powiedzmy 600000 i pewnego dnia pisowskie gó..o poinformuje cię że właśnie ta nieruchomość jest przeznaczona pod nasz projekt dla dobra ogółu.
     I że otrzymasz za niego jakże wspaniałe pieniądze w kwocie 300000 to wtedy zrozumiesz tych ludzi.

  • Palę i lać tą zgraję.

  • Bo na A2 wyceny chałup i nieużytków nie robili rzeczoznawcy z KOD-u.

 2. żeby komuś hamulce wysiadły

 3. TAK dla budowy torów!

 4. zacofany wschod i tyle

 5. Mają prawo do swojej własności. Cpk na żoliborz!

 6. I tak więcej pazerne hieny nie wywalczą

 7. PO co nam tory jak mamy traktory?

Wiadomości z info112