Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wzmożony ruch pojazdów wojskowych i statków powietrznych

Silna Biało-Czerwona – pod takim hasłem od 12 do 15 sierpnia odbywać się będą Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego oraz 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej. W związku z tym na drogach w całym kraju należy spodziewać się wzmożonego ruchu pojazdów wojskowych. Od jutra zaś nad Polską będzie można zaobserwować także wzmożony ruch statków powietrznych.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że na drogach niemal całej Polski, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z przygotowaniami do Wielkiej Defilady pod hasłem Silna Biało-Czerwona, która odbędzie się na Wisłostradzie w Warszawie, w związku ze Świętem Wojska Polskiego. Ruch kolumn pojazdów wojskowych będzie odbywał się po drogach niemal wszystkich województw. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

Natomiast w poniedziałek 7 sierpnia, w godzinach 8.00-12.00, nad Polską będzie można zaobserwować także wzmożony ruch statków powietrznych, które będą przemieszczać się na zgrupowania do parady lotniczej. Piloci będą także realizować loty treningowe od 8 do 13 sierpnia.

Pojazdy najczęściej poruszać się będą w godzinach nocnych, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Zwracam się do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. MON prosimy również, aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych.

Żołnierze zapraszają na Święto Wojska Polskiego

Po 3 latach powróci największa defilada Wojska Polskiego. 15 sierpnia o godz. 14:00 ruszy na warszawskiej Wisłostradzie.  Zaprezentowanych zostanie 200 jednostek polskiego i zagranicznego sprzętu wojskowego oraz 92 statki powietrzne w asyście 2000 żołnierzy.  Żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt, polskiej, koreańskiej i amerykańskiej produkcji, który zakupiono w ostatnich latach.

Wśród zaprezentowanego sprzętu znajdą się m.in. kupione od USA czołgi M1A1 Abrams, zakupione w Korei Południowej czołgi  K2 i haubice samobieżne  K9, wyrzutnie rakietowe HIMARS, samobieżne armatohaubice Krab, tureckie drony bojowe Bayraktar TB2, a także zestawy obrony powietrznej Patriot, element polskiego systemu „WISŁA” .

Wśród sprzętu polskiej produkcji znajdą się m.in. nowe bojowe  wozy piechoty Borsuk, transportery opancerzone Rosomak i samobieżne moździerze Rak, a także pojazdy minowania narzutowego Baobab-K oraz lekkie pojazdy zwiadowcze Żmija. Na niebie będzie można obserwować nowe FA-50, a także wielozadaniowe samoloty bojowe F-16 i bezzałogowce.

Więcej – Zobacz wielką defiladę SILNA BIAŁO-CZERWONA w Święto Wojska Polskiego

35 komentarzy

 1. rezerwa jeszcze zkomuny

  Banderowcy pożyczą im z 10 Krabów których ponad 300 daliśmy im za darmochę, a teraz nic w Polsce się nie ostało i kilkanaście czołgów Twardy których też nic nie zostało,bo tak w ogóle to w Polskiej armii na dzień dzisiejszy zostały tylko onuce i szczoteczki do zębów. Stąd ten ruch na drogach od strony Bugu.

 2. rezerwa jeszcze zkomuny

  Wszystko oddali banderowcom za darmo to teraz pożyczają swój sprzęt od nich by coś pokazać na defiladzie. Boże chroń Polskę przed idiotami bo ze zdrajcami sobie poradzimy.

 3. rezerwa jeszcze zkomuny

  Wszystko oddali band*erowcom za darmo to teraz pożyczają swój sprzęt od nich by coś pokazać na defiladzie. Boże chroń Polskę przed idiotami bo ze zdrajcami sobie poradzimy.

 4. Propaganda sukcesu jak za komuny , jakie mamy możliwości to już pokazaliśmy jak białoruskie śmigłowce wleciały w naszą przestrzeń powietrzną , mamy dojną władzę co sobie aby nagrody przyznają , łupią Polskę jak tylko mogą finalnie i tak mają kozła ofiarnego w postaci Tuska ,a sami nieudacznicy za co się nie wezmą spier…. wczoraj znalazłem swój odcinek z wypłaty z 2008 r zarabiałem 2870 zł ostatnio wziąłem 3300 zł z dodatkiem nocnym i śiętówkami i co niby żyje mi się lepiej ? może tym przy korycie ,albo nierobom na socjalu wolę już ceny Tuska i tamtą wypłatę , pracuję na etacie od 1987 r w Państwowej firmie …. brawo PIS , na mój głos nie liczcie złodzieje i oszuści ….

  • Jak pusto w głowie to się zarabia grosze.

   • Skoro wszyscy mający olej w głowie pójdą do innej pracy, to kto cię obsłuży w urzędach mądralo? 😉

  • Bzdury piszesz. Nikt tak mało nie zarabia. Na strefie mniej jak 5 netto nikt nie zarabia. Może czas zmienić pracę. Nie daj się ruch..ć

 5. historia ma być obiektywna

  UWAGA ! Weszło nowe słowo usuwane z automatu z portalu. A tym słowem jest „band*erowiec”. Bez gwiazdki nie przejdzie i komentarz z automatu jest usuwany. Polityka wymazywania historii idzie do przodu. Kto wam kazał usuwać to słowo? Czy to znaczy że nie było „band*erowców” a obecny rząd w Kijowie nie opiera się na bohaterach „band*erowskich”?

  • Napisałem tu o innych cenzurowanych słowach, ale usunięto.

   • Internet za darmo, ale ograniczonych godzinach? W sprawie twojego nicka, to będzie ci trudno, chyba że wyrobiłeś gibkość.

 6. A granica dziurawa jak w 39… Polska w ruinie.

  • Niedorzecznik ( bez uprawnień do odłączania akumulatora)

   A systemy powiadamiania rządu (i „kogo trzeba”), jakie sprawne… już w dwa dni rząd dowiaduje się, że po Polsce śmigają helikoptery nieprzyjaznego nam państwa.

  • Idź do lekarza żeby ci zmienił leki bo to już nie działają.

 7. może niech lepiej zaczną granicy pilnować

Dodaj komentarz

Z kraju