690 680 960

Wytną drzewa które zagrażają bezpieczeństwu kierowców

Niebawem rozpocznie się wycinka drzew, które rosną przy drogach powiatu lubartowskiego. W większości zagrażają one bezpieczeństwu kierowców.

Do końca roku ubędzie ponad 600 drzew rosnących przy drogach powiatu lubartowskiego, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowców. Znikną drzewa rosnące w pasie dróg w gminach Ostrówek, Niedźwiada, Firlej, Serniki, Uścimów, Ostrów Lubelski i Kamionka. Łącznie będzie wyciętych 637 drzew rosnących przy 18 drogach.
W większości są to topole, brzozy, dęby, graby i sosny, choć zdarzają się także drzewa owocowe takie jak jabłoń czy czereśnia. Jak ocenili pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Lubartowie wszystkie one zagrażają bezpieczeństwu ruchu poprzez ograniczanie widoczności kierowcom, rosną na łukach dróg czy też przy skrzyżowaniach.

W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg na usunięcie tych drzew. Wpłynęło 5 ofert z których wybrano najkorzystniejszą. Wygrana firma ma czas do końca roku na wykonanie prac. Za rosnące przy drogach drzewa firma zapłaci drogowcom prawie 120 tysięcy złotych, zaś zarobi na sprzedaży uzyskanego w ten sposób drewna.

(fot. ZDW)
2014-02-15 18:54:08

2 komentarze

  1. Wprost nie mogę w to uwierzyć! Nareszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i postanowił, że ważniejsze jest życie poruszających się po drogach, niż drzewa, które rosną w poboczach polskich dróg. GRATULACJE!! Na miejscu wyciętych drzew zawsze można posadzić krzewy, które spełnią zadanie ochrony drogi przed ewentualnym zawiewaniem z pól, a w razie wypadku świetnie zamortyzują impet auta.
    Rodziny osób, których bliscy zginęli w wyniku zderzenia z drzewem są z pewnością wdzięczni za taka decyzję.

  2. Marku, nie ciesz się na zapas, mają być wycięte drzewa.
    Na użytek głupoli z ciężką nogą zawsze znajdzie się przepust drogowy, barierka ochronna, albo ostatecznie i słup. O przydrożnych, krzyżach i kapliczkach, tym razem nawet nie wspomnę. 🙂

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas