690 680 960

Wzrasta poziom wód w rzekach, przekroczone stany alarmowe

Panujące przez ostatnie dni wysokie temperatury sprawiły że zalegający śnieg stopniał prawie całkowicie. Woda z roztopów spływa do rzek a ich poziom podnosi się z godziny na godzinę.

Jak zwykle najpoważniejsza sytuacja występuje w rzekach Krzna, Bug oraz Wieprz. Na wodowskazie na Krznie w Malowej Górze zanotowano 346 cm co oznacza że stan alarmowy został przekroczony o 6 cm. Z kolei o 9 cm stan ostrzegawczy przekroczył Bug, gdzie w Dorohusku jego poziom wynosi 299 cm.

Poziom rzek w przeciągu ostatniej doby wzrósł o kilkanaście centymetrów, najwięcej, gdyż prawie pół metra przybyło wody w Wiśle w Annopolu. Wysoki stan wód zanotowano również w na Wieprzu w Krasnymstawie oraz na Tyśmienicy w Tchórzewie. Tam do stanów ostrzegawczych brakuje zaledwie kilka centymetrów.

W niektórych miejscach woda zaczęła zalewać pobliskie łąki, jednak na razie sytuacja jest opanowana, i ze względu na małą ilość śniegu która pozostała do stopnienia nie przewiduje się żeby mogło dojść do lokalnych podtopień czy powodzi.

(fot. lublin112)
2014-02-15 16:23:09

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie