690 680 960

Wyszedł z więzienia, gdzie przebywał za molestowanie pięciu dziewczynek. Były ksiądz wróci za kratki za molestowanie chłopca

Przed kilkoma miesiącami odzyskał wolność po odbyciu wyroku za molestowanie uczennic 3 klasy podstawówki. Były już katecheta usłyszał właśnie kolejny wyrok. Tym razem za molestowanie 10-letniego chłopca.

Przed Sądem Rejonowym w Zamościu zapadł wyrok dla Stanisława G., oskarżonego o molestowanie 10-letniego chłopca. Sprawa dotyczy zdarzeń, jakie miały miejsce pomiędzy wrześniem 2014 r. a majem 2015 r. Ówczesny duchowny pełnił wtedy funkcję katechety w Szkole Podstawowej w Sulmicach w gminie Skierbieszów. Jak ustalono w trakcie śledztwa, obejmował chłopca oraz wsuwał mu rękę pod ubranie dotykając miejsc intymnych. Początkowo chłopiec bał się o tym komukolwiek powiedzieć, w końcu jednak zdobył się na odwagę i sprawa wyszła na jaw.

Co ważne, wszystko odbywało się w czasie, kiedy wobec księdza toczyło się prokuratorskie śledztwo dotyczące głośnej afery związanej z molestowaniem pięciu dziewczynek przystępujących do komunii świętej. Wtedy to jedna z uczennic 3 klasy po powrocie ze szkoły poskarżyła się rodzicom na zachowanie księdza na lekcji religii. Wyjawiła ona, że kapłan wkładał jej ręce pod ubranie i dotykał ją w miejscach intymnych.

Przerażeni rodzice zgłosili sprawę na policję, a następnie do prokuratury. Podczas śledztwa okazało się, że poszkodowanych dzieci jest więcej. Do podobnych zachowań dochodziło nie tylko podczas lekcji jednak również podczas przygotowań dziewczynek do przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej. Jak ustalili śledczy, dzieci były również całowane czy też przytulane. Do molestowania dziewczynek miało dochodzić przez sześć lat, odkąd ksiądz trafił do parafii w Kalinówce.

Stanisław G. usłyszał w tej sprawie pięć zarzutów wykonywania innych czynności seksualnych z osobami małoletnimi w wieku poniżej 15 lat. Duchowny przyznał się do zarzucanych mu czynów, jednak tylko w części. Twierdził, że dopuścił się zarzucanych mu czynów, jednak tylko wobec trójki dzieci. Ksiądz początkowo został skazany na dwa lata pozbawienia wolności, sąd warunkowo zawiesił też wykonanie wyroku. Odwołanie złożyła prokuratura, uznając, że nie jest on adekwatny do popełnionego czynu.

Na kolejnej rozprawie sędzia zamojskiego Sądu Okręgowego uznał wniosek prokuratora i skazał Stanisława G. na karę trzech lat bezwzględnego więzienia. Przez siedem lat zakazano mu także zbliżania się do poszkodowanych przez niego dziewczynek, otrzymał też dożywotni zakaz nauczania, jak też opieki nad osobami małoletnimi. Mężczyzna wyszedł na wolność w listopadzie. Niebawem wróci jednak za kraty, gdyż decyzją sądu, za molestowanie 10-latka został skazany na karę 3 lat pozbawienia wolności. Ma również zapłacić 4 tysiące złotych zadośćuczynienia dla rodziców pokrzywdzonego.

Sprawa molestowania chłopca wzburzyła lokalną społeczność. Wszystko dlatego, że pomimo toczącego się wobec kapłana postępowania o molestowanie dziewczynek, dalej nauczał on religii. Jak nam później wyjaśniali mieszkańcy, dyrekcja szkoły nie reagowała na ich skargi, pozwalając na jego dalszy kontakt z dziećmi. W końcu, gdy rodzice dzieci powiadomili media, a o sprawie zaczęło robić się głośno, Stanisław G. nagle zachorował.

Do szkoły wpłynęło jego zwolnienie lekarskie. Dopiero po postawieniu zarzutów prokuratorskich swoje stanowisko w tej sprawie zajął biskup Marian Rojek. Odwołał księdza z urzędu proboszcza parafii i wycofał jego misję kanoniczną, czyli upoważnienie do nauczania religii w szkole. Później Stanisław G. został wydalony z kapłaństwa.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

34 komentarze

 1. rolnik co nieznalazł żony

  Zapewne koledzy spod celi w ramach współczucia wynagrodzą mu to niewinnymi ciumkami i uzdrowią przez dotyk. I mam nadzieję że przećwiczy te rytuały sprzed I komunii.

 2. O ! Nareszcie jakieś dobre słowo.
  Ja se tak myśle (co każdemu sie morze zdarzyć), więc jak i mnie sie przydarzyło to se myśle, że jak jakiś fiejo poczuł tzw. powołanie, to wraz z rozpoczęciem edukacji jako alumn Seminarium, powinno mu sie chlasnąć jaja wraz kiełbasą, zastapić toto gustownym kranikiem i wtedy czułby większe powołanie do opowiadania bajek o szlajaniu sie pewnego Żyda po Palestynie i okolicach, a mniej myslał o bzykaniu i molestowaniu.

  • Bardzo dobry pomysł. Skoro celibat jest obowiązkowy to kastracja powinna być sakramentem przy wstępowaniu do seminarium.

 3. A co z pedofilią w śród aktorów, biznesmenów projektantów mody im wolno? To nie jest ksiądz tylko podszywający się pod księdza śmieć.

  • ty chyba mylisz pedofilię z homoseksualizmem…nikt nikomu tego nie zabrania jak chcesz sam możesz być gejem…gej nie czepia się dzieci…podobają mu sie mężczyźni…a temu było wszystko jedno czy dziewczynka czy chłopczyk…
   na dodatek do biznesmenów ,aktorów czy projektantów mody nie pchają dzieci i każą się ich słuchać…i taki aktor nie mówi, że pójdzie do piekła jak komuś powie

   • O Sadowskim poczytaj i wszystkich od chórów, baletów itp bo tak to tylko na tępą dzidę wychodzisz.
    Żeby nie było, tego pseudo czarnego na 20 latek i kastracja (hyży obiecał).

   • Chciałbym by moje posty były widoczne

    No chórki to jest patologia. Molestował 150 osób przez 12 lat, nikt nie miał odwagi pójść na policję bo wybitny to człowiek był. A co to za przekłamania u megiluba? Jak gej nie czepia się dzieci? Może byś badań trochę przeczytał o odsetku pedofilów wśród hetero i homoseksualistów (tylko nie na stronach promujących homo, bo tam to się akurat prawdy nie dowiesz). Do tego naczelne organizacje homoseksualistów promują legalizację seksu z nieletnimi i obniżenie wieku zgody. O czym my tu mówimy. Nawet 2 takie organizacje zostały zdelegalizowane właśnie z tego powodu, że zrzeszały homoseksualnych pedofili

  • rolnik co nieznalazł żony

   Ale tylko kościół ich kryje i przenosi do innej parafii zmiatając sprawy pod dywan.

 4. Chichot Losu – piszesz o bajkach a za chwilę polecisz z dzieckiem do chrztu, potem do I Komunii a i fajnie by było, żeby ślub był w kościele. Po co takie zakłamanie?

  • rolnik co nieznalazł żony

   Wyobraź sobie że wiele osób jak Ty już tak nie myśli i zna inne, wartości w życiu które są dla nich ważniejsze, a niżeli Twoje gusła i zabobony.

 5. pedofil w czarnej sukience;-)

  Rozwiązać i zdelegalizować tę czarną złodziejsko-pedofilską watykańską mafię!!!
  Wsiowe zacofane i ciemne mohery i tak pewnie powiedzą,że to nieprawda.Jak to możliwe ksiądz i takie rzeczy.Dalej wierzcie sobie w wieczne zbawienie za kasę ciemne masy:-).

  • Chciałbym by moje posty były widoczne

   Jest taka teoria, która mówi, że KK i supermocarstwa konkurują w eksploracji kosmosu. Wielka flota chrześcijan przemierza kosmos 😀

 6. typowy wyborca pis-u

  • Chciałbym by moje posty były widoczne

   Co? To tak jakbyś powiedział „Typowy polak”. Są idioci po obu stronach (chociaż więcej jest jest stron i więcej idiotów). Nie da się scharakteryzować „typowego wyborcy”, bo spotkasz zarówno prostego „ciemnego” chłopa, jak i profesora nauk ścisłych i oni obaj oddadzą głos na PiS. Stereotypowo wyborca pisu to miłośnik kleru, socjalista narodowy. Ale to można też powiedzieć o wyborcach prawicowych partii (poza socjalizmem narodowym) lub o wyborcach lewicowych partii (poza miłością do kleru, ale w zamian dostajesz miłość do multikulti, co jest swoistą religią).

 7. Najgorsze w tym wszystkim jest to że czuł sie calkowicie bezkarny ,o czym świadczy to ze nadal czepiał sie dzieci mimo ze już toczylo sie przeciwko niemu postępowanie o takie same czyny .A komu zawdziecza to że mógł czuć się bezkarnie? oczywiście kolegom „po fachu ” ,którzy zawsze zaciekle bronią takich zwyrodnialcow ,zamiatając w miarę mozliwosci sprawę „pod dywan „bo każdemu z nich to się może zdarzyć .Jakby sądy zaczeły wydawać w podobnych sprawach masowe wyroki z milionowymi odszkodowaniami ,to szybko by się taka „ochrona ” skończyła ,bo poszli by z torbami ,a na upadek tego „interesu ” przecież firma „Śluby ,chrzciny ,pogrzeby ” nie może sobie pozwolić

 8. to ksiądz z lubelskiej parafii na Nałkowskich?

 9. prawda jest taka, że powinno się ich albo izolować dożywotnio albo po 30 latach, przed opuszczeniem celi kastrować.

Kursy walut

 • USD 4.1545zł -0.82%
 • GBP 5.2106zł -0.01%
 • EUR 4.4717zł -0.16%
 • CHF 4.6136zł -0.16%

Polub nas