Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Wysyp zdarzeń drogowych po zmianie pogody. Najechania, wymuszenia pierwszeństwa i niedostosowanie odległości pomiędzy pojazdami

Zmiana pogody i padający od rana deszcz sprawiły, że w środę na ulicach Lublina doszło do kilku groźnych zdarzeń drogowych.

Zmieniająca się aura oraz brawurowa jazda i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze były powodem wielu środowych zdarzeń drogowych.

Około południa na ul. Diamentowej auto dostawcze wypadło z drogi i uderzyło w elementy konstrukcji wiaduktu. W rejonie zdarzenia przez kilkadziesiąt minut były niewielkie utrudnienia w ruchu.

Po południu na ul. Wyzwolenia auto osobowe marki Fiat najechało na pojazd dostawczy. Na szczęście zdarzenie zakończyło się tylko na uszkodzeniach pojazdów. Niemal w tym samym czasie doszło do kolizji trzech aut w rejonie skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka z ul. Grabskiego. Na miejscu interweniowała policja.

Z kolei na skrzyżowaniu ul. Wrotkowskiej z ul. Diamentową doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

W Łęcznej po południu na ul. Chełmskiej 80-latek kierujący nissanem zjechał do rowu. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń ale trafił do szpitala na badania.

Na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z ul. Głęboką około godziny 17 doszło do zderzenia pojazdów. W rejonie zdarzenia można nadal spodziewać się utrudnień w ruchu.

Do groźnego zdarzenia doszło w środę rano w Tomaszowicach. Tam auto osobowe zjechało z drogi na pobocze i dachowało. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

Przed południem jazdę w regionie utrudniała gęsta mgła i śliska nawierzchnia. Do chwili obecnej na drogach panują trudne warunki do jazdy. Apelujemy o rozwagę za kierownicą, głównie o bezpieczną prędkość oraz zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami.

Prezentujemy jednocześnie wideo przestrogę. Na nagraniu widać groźną sytuację drogową. Ułamki sekundy dzieliły oba pojazdy od zderzenia.

Wysyp zdarzeń drogowych po zmianie pogody. Najechania, wymuszenia pierwszeństwa i niedostosowanie odległości pomiędzy pojazdami
2015-02-25 17:24:11
(wideo lublin112.pl, fot. Czytelnik Karol)

19 komentarzy

 1. Przed 12 w okolicy Młyna Krauzego/salonu Peugeota też jeden mistrz wyleciał z drogi na łuku.

  • Niedługo na Diamentowej elementów konstrukcji wiaduktu zabraknie,i co wtedy????Proponuję zawczasu sadzić drzewa.

  • hugo z palooo dlugoo

   przejezdzalem chyba odrazu po wyoadku w druga strone, widzialem stojacego tirka & volvo cross country

 2. O widzę administracja kasuje wpisy z torem niednienie cenzura w złodziejskim kraju

  • Tak, kasuje bo to spam nie mający związku z materiałami, które są komentowane w jeden i ten sam sposób i bedą madal kasowane jeżeli będą się powtarzać. Pozdrawiamy

   • to sie nazywa cenzura, zmien adres na „www.lublin112.[***]”

    ——————–
    To nie jest cenzura to jest uniemożliwianie spamowania w materiałach tym samym komentarzem, pozdrawiamy lublin112.pl

    • hugo z palooo dlugoo

     bravvo najwyzsza pora tych tumanow od toru poblokowac co kolwiek napisza na ten temat
     niech ida wiesniaki protestowac do rolników

   • Brawo , czas najwyższy 🙂

   • Nie ma to jak cenzura i wygłuszanie sprawy 😉 Jedną stronę się cenzuruje i ludzie widzą tylko np. w tym wypadku przeciwników. …Mój kraj taki piękny 🙂

 3. Może wiadukt wyburzyć, bo widać kierowcy przestali się mieścić na pasach… Selekcja prawie-naturalna czy co?

 4. Głupoty się nie wyeliminuje ale mam propozycję jak sprawić żeby ewentualne zderzenie z filarem wiaduktu było mniej dotkliwe – trzeba tam postawić bariery energochłonne. Tyczy się to każdego nieosłoniętego wiaduktu (Diamentowa, Witosa itp) wtedy naprawdę można komuś uratować życie.

  • I co dwa dni stawiać nowe? W sumie to nawet co jeden dzień. Bo 24-tego też ktoś walnął.

 5. To wszystko wina Straży Miejskiej! Trzeba ją zlikwidować!

 6. TorWKażdejDzielnicy

  Dziwicie się, że kasują komentarze o Torze. 112 dostał nakaz od tych pseudo miłośników motoryzacji, żeby kasować te posty na tym portalu. Nie wierzycie, na fb powinien być jeszcze ślad wypowiedzi na ten temat. Ponadto zobaczcie ich profil na fb. Jakakolwiek merytoryczna dyskusja jest tam kasowana. Strony, gdzie prowadzona jest krytyka zgłaszane są jako naruszenie regulaminu np. na tle religijnym itd.
  Ale już pieprze..nie tej pani, jak jej tam Kapeć, o poprawie bezpieczeństwa itp. bzdety wałkują non stop.
  To tylko potwierdza, że tę bandę terrorystów trzeba jak najszybciej spacyfikować.
  Teraz czekamy na skasowanie tego posta 🙂

  • Nie pomawiaj, bo piszesz głupoty. Jest regulamin komentarzy, który zabrania spamowania – a pisanie pod każdym materiałem zdarzeniowym tego samego zdania „Bo gdyby był tor” albo „Jakby był tor” – w kółko to samo jest spamowaniem – nikt nie usuwa i nie usunął żadnej dyskusji dotyczącej toru na tej stronie – pozdrawiamy!

   • TorWKażdejDzielnicy

    Nie pomawiaj ? To zerknijcie na profil. Była dyskusja na temat tego portalu 112. I gromkie brawa dla Was za to, że komentarze są usuwane. EOT.

 7. Nie zganiajcie na pogodę bo gdyby był tor nie bylo by takich zachowań na ulicy 😉 😉 😉 Pozdro;-)

Z kraju

Polityka i społeczeństwo