Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Muzeum w Kozłówce szykuje się do sezonu

Coraz bliżej do rozpoczęcia sezonu turystycznego. W muzeum w Kozłówce nabierają tempa prace porządkowe, by wnętrza lśniły przed przybyciem pierwszych zwiedzających.

Zimowa przerwa w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce dobiega końca i już od 20 marca zwiedzający znów będą mogli wejść do pałacowych wnętrz. Jest już pewne, że ceny biletów pozostaną bez zmian. Z kolei zmiany mają nastąpić podczas samego zwiedzania. – W tym roku przewodnicy chcieliby zaproponować turystom odwiedzającym Muzeum Zamoyskich w Kozłówce rozszerzony zakres zwiedzania tematycznego. Program zwiedzania będzie dostosowany do poszczególnych grup wiekowych oraz zainteresowań – wyjaśnia Monika Januszek z Muzeum w Kozłówce. Co ważne, turyści mogą sami składać propozycję dotyczącą zmian w programie zwiedzania.

W związku z nowym sezonem turystycznym, powstały również nowe foldery muzealne. Trwa już ich dystrybucja. Trafiają one do kilkuset współpracujących z muzeum biur podróży, ośrodków informacji turystycznej, punktów PTTK oraz ambasad i instytutów kultury polskiej w kraju i za granicą. Tymczasem ci, którzy nie mogą się doczekać kiedy pałac otworzy swoje drzwi, mogą wybrać się na jedną z wystaw, gdzie prezentowane są eksponaty z Kozłówki.

Od 26 lutego do 26 marca w Muzeum Multimedialnym w Opolu Lubelskim prezentowana jest wystawa „Kozłówka – Pomnik Historii”. – Na dwudziestu planszach można prześledzić losy pałacu Zamoyskich i jego dawnych mieszkańców, a także historię utworzonego tu w roku 1944 Muzeum. Eksponowane są archiwalne zdjęcia oraz współczesne fotografie wnętrz pałacu i najcenniejszych muzealiów a także panoramy pałacu i innych obiektów- Dodaje Monika Januszek.

Z kolei wystawę „Brudne sprawy – rzecz o higienie”, na której znajduje się 45 muzealiów ze zbiorów Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, będzie można oglądać od 15 marca do31 maja w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Prezentowane tam będą m.in.: komplet łazienkowy: miednicę, dzban, mydelniczkę i pojemnik na szczotki niemieckiej firmy Villeroy & Boch z lat 30. XX w., cztery angielskie nocniki z tego okresu oraz dwa bogato wyposażone komplety podróżne, z utensyliami niezbędnymi elegantce i dżentelmenowi z przełomu wieków.

(fot. Muzeum w Kozłówce)
2015-02-25 18:05:15

Komentarze wyłączone

Z kraju