Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wystawiła buty na sprzedaż. Zamiast zarobić, straciła kilka tysięcy złotych

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego padła ofiarą oszustów. Kobieta w trakcie transakcji związanej ze sprzedażą butów kliknęła w link prowadzący do fałszywej strony banku, gdzie podała dane dostępowe. Na to czekał oszust.

W poniedziałek do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 38-letnia mieszkanka powiatu, która przekazała informację mundurowym, że została oszukana podczas internetowej transakcji.

Kobieta na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż buty za kwotę 80 złotych. Skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Rozmawiali przez znany komunikator internetowy.

Po dogadaniu szczegółów dotyczących transakcji rzekomy kupujący podesłał sprzedającej link, za pośrednictwem którego miała odebrać pieniądze. Po otwarciu linku kobieta została przekierowana na fałszywą stronę banku.

Tam 38-latka podała swoje dane i wygenerowane kody. Po jakimś czasie okazało się, że z jej konta zostały wypłacone pieniądze w kwocie 6500 złotych. Sprawą zajmują się policjanci.

(fot. pixabay.com)

9 komentarzy

 1. ,aa,boKrzycho.paPj

  Ludzie chyba powinni mieć jakąś blokadę zamontowaną w laptopie czy telefonie ,aby nie podawać nic więcej poza numerem telefonu komórkowego,ja jak komuś podam nr telefonu i żadnych innych danych nie podaje to po prostu urywa się kontakt,jak ktoś jest uczciwy wystarczy mu twój numer telefonu człowieku

 2. Wódz White Halfoat

  JPRDL… jaki trzeba mieć iloraz inteligencji, żeby sprzedając cokolwiek podawać komuś obcemu dane dostępowe do swojego konta?????

 3. Chciała sprzedać buty za 80tys zl ? To już wyjaśnia jej zachowanie. To była zwykła chciwosc. Baba chciała za wszelką cenę to opchnac. Wtedy myśli tylko o jednym -pieniadz! To ja zgubiło.

 4. to juz nydne a ludzie dalej glupieja ze maja wizje otrzymania 80zl

 5. Takie rzeczy tylko na olx…

 6. Coorva, Sprzedawałem felgi, w godzinę po umieszczeniu ogłoszenia zgłosiło się 4 takich oszustów z linkiem, to jakaś plaga jest.

 7. kolejna niekumata balbina…. nie zal mi jej 😛

 8. po czym poznaja że u mnie nie przejdzie taki numer? . w ciagu ostatniego roku na popularnym ol x sprzedałem kilkanacie różnych rzeczy(uzywanych) i zawsze kaskę dostałem normalnie na konto. dziwne to jakieś

Z kraju