690 680 960

Wystarczy przyjść poćwiczyć, aby pomóc dzieciom. Za każdy kilometr centrum handlowe zapłaci 20 złotych

W jednym z lubelskich centrów handlowych powstanie profesjonalne miejsce do ćwiczeń. W specjalnie zaaranżowanej strefie znajdą się: bieżnia, ergometr wioślarski i rower treningowy. Za każdy kilometr wykręcony na tych urządzeniach Skende przekaże 20 zł wsparcia finansowego dla dzieci.

W piątek lub w sobotę warto odwiedzić Strefę Aktywnego Pomagania w Skende i poćwiczyć w słusznej sprawie. Chodzi bowiem o to, aby zamienić aktywność fizyczną na realną pomoc. Każdy kilometr, który zostanie pokonany w tych dniach na urządzeniach sportowych zostanie zamieniony na wsparcie finansowe dla podopiecznych Fundacji Frente a Sempre. Podczas wydarzenia odbędzie się także zbiórka używanego sprzętu sportowego dla dzieci odpoczywających w ośrodkach Caritas. Działania realizowane są w ramach kampanii Skende, która promuje aktywny tryb życia i przypomina, że sport nie jest ekskluzywnym przywilejem dla wybranych.

Strefa Aktywnego Pomagania zlokalizowana zostanie w pasażu Skende, w atrium przed wejściem do sklepu IKEA. Na dwa dni ta część obiektu zamieni się w profesjonalne miejsce do ćwiczeń. W specjalnie zaaranżowanej strefie znajdą się: bieżnia, ergometr wioślarski i rower treningowy. Za każdy kilometr wykręcony na tych urządzeniach Skende przekaże 20 zł wsparcia finansowego dla podopiecznych Fundacji Sempre a Frente – organizacji, która pomaga w dorastaniu dzieciom i młodzieży w naszym regionie. Za zgromadzone pieniądze ufundowane zostaną oczyszczacze i osuszacze powietrza do 3 placówek Fundacji – Ośrodka Wsparcia Młodzieży – Przystanek Sempre, Świetlicy Kowalska 3 oraz Centrum Informacji i Rozwoju Młodzieży. Urządzenia sprawią, że dzieci i młodzież zyskają wolną od zanieczyszczeń przestrzeń, gdzie przy wsparciu towarzyszących im specjalistów, będą mogły bezpiecznie rozwiązywać swoje trudności, rozwijać się i kreatywnie spędzać czas z rówieśnikami.

Zasady są proste. Aby pomóc wystarczy przyjść do strefy w Skende 16 lub 17 lipca, w godzinach od 12:00 do 20:00 i pokonać dowolny dystans na wybranym sprzęcie. Organizatorzy wspólnie z mieszkańcami w ciągu dwóch dni akcji chcą wykręcić 250 kilometrów. Dla uczestników akcji przewidziane są nagrody – mini taśma oporowa do ćwiczeń, voucher na orzeźwiający sok oraz zniżka do sklepu Martes Sport w Skende .

Ale to nie wszystko. W tych dniach prowadzona będzie także zbiórka używanego sprzętu sportowego, który zostanie przekazany do dwóch ośrodków wypoczynkowych prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej – w Dąbrowicy i nad jeziorem Firlej. To właśnie tam, co roku, dzieci z potrzebujących rodzin spędzają wakacje. Podczas zbiórki można podzielić się z innymi sprzętem,
który nie jest już używany, a innym może sprawić radość. Warunek jest jeden – sprzęt powinien być sprawny i czysty. Zbierane są m.in.: rowery, rolki, wrotki, deskorolki, hulajnogi, piłki, paletki do badmintona. Najemcy Skende także włączyli się w akcję, dlatego sprzęt, wymagający drobnego serwisu lub wyregulowania, zanim trafi do dzieci zostanie oddany w ręce specjalistów ze sklepu GoSport i Martes Sport.

Do 17 lipca trwa także akcja „Chodź po sok”. Każdy, kto dzienne pokona minimum 3 000 kroków może odebrać zdrowy sok w Kawiarni FIKA w sklepie IKEA. Wystarczy pokazać udokumentowany wynik na zegarku sportowym lub w aplikacji. Druga odsłona tej akcji odbędzie się ponownie od 16 do 29 sierpnia. Wydarzenia odbywają się w ramach kampanii „All inclusive” promującej aktywny i zdrowy tryb życia. Działania realizowane w ramach tej inicjatywy mają pokazać, ze sport nie jest ekskluzywnym przywilejem dla wybranych. Nie potrzeba karnetu na siłownię, trenera personalnego lub modnych sportowych ubrań, aby utrzymać dobrą kondycję. Każdego dnia może wykonywać proste ćwiczenia, które wpłyną na formę i zdrowie.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

5 komentarzy

 1. Pazerny kościół jak zwykle wyciąga łapska po cudze i darmowe.

  • ??? tutaj akurat „tęcza” wyciąga :)) chyba na szkolnych „animatorów” z Homo Faber

   • Bingo. Ta fundacja promuje tolerancję itp. Kolejna akcja Skendy robiona w taki sposób, żeby sprzedać kompletnie co innego, czyli tym razem finansowanie ideologii lgbt, i tolerancji, czyli niszczenia struktur obronnych narodu.

    Wyrzucić Ikeę z Polski, przecież to szpieg i wróg. Jakby rosjanie takie cyrki robili to by było w głównym wydaniu wiadomości jak są zamknięci i deportowani wszyscy.

  • Aj waj konkurencja zła, nienawidzieć ich

 2. Zasadnicze pytanie –
  CZY BĘDZIE TRZEBA ĆWICZYĆ W MASECZKACH?

Kursy walut

 • USD 4.476zł -0.17%
 • GBP 5.4484zł 0.19%
 • EUR 4.6976zł 0.02%
 • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy