Wyrzuciły przez balkon 50 tys. złotych. Myślały, że pomagają złapać oszustów

Niestety po raz kolejny osoby starsze padły ofiarą oszustów działających metodą na policjanta. Dwie ponad 80-letnie mieszkanki Lublina straciły łącznie 50 tys. złotych.

We wtorek do dwóch starszych mieszkanek Lublina zadzwoniła oszustka. Najpierw rozmówczyni przedstawiła się jako policjantka i powiedziała, że chce ochronić pokrzywdzone przed oszustwem. Potem poprosiła o pomoc w zatrzymaniu przestępców.

Kobiety miały przekazać swoje oszczędności wyrzucając je z balkonu, zaś po gotówkę miał zgłosić się policjant operacyjny. Niestety kobiety uwierzyły w historię oszustki. 89-latka straciła 27 tys. zł, natomiast 85-latka 23 tys. zł.

Policjanci poszukują przestępców i po raz kolejny przypominają, że oszustwa przybierają różne formy. Sprawcy podają się za policjantów, członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcje publiczną.

Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywania pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia.

(fot. pixabay.com)

35 komentarzy

 1. Po co takim starym ludziom pieniądze? Rozumiem mieć zawsze w pościeli w szafie schowane kilka klocków, bo a to się pralka zepsuje, a to trzeba durnym dzieciom dołożyć bo ofermy nic nie umieją. Ale kilkadziesiąt tysięcy? Widać, że dusigrosze paskudne… fuj!

 2. I takie osoby wybierają nam Prezydenta…

 3. Na leki niby brak, na opłaty brak, na jedzenie brak ale przez okno wy..bać tyle to jest!!!

 4. Uwierzyli też Andrzejowi D. że będzie żyło im się lepiej. Takimi wyborcami wygrał PiS.

  • Niezidiociały mimo bulu

   One uwierzyły Andrzejowi D – jak piszesz a komu ty uwierzyłeś ?? – nacji niemieckiej mimo doznanej na przełomie lat „dobroci” w tym dobroci Majdanka (o którym na łamach poniżej) czy może Brzezinki, Oświęcimia, Sztutowa itd .,!!!!!!

   • Zapomniałeś napisać jeszcze o IWW, Zaborach, Krzyżakach i Grunwaldzie.

    • czego sortujesz ludzi sfrustrowany KODziarzu ? miała być polityka wspólnoty narodowej Trzaskowskiego i co zapomniałeś o tym ?

     • Nie jestem KODdziażem, POpaprańcem i PiSiorem też nie jestem.
      zwracam tylko uwagę na fakt że większa część z 10 milionów emerytów oddała głoś na Andrzeja więc jak to się ma do tej miażdżącej przewagi 400tyś w wyborach, kto głosował na Dude ? już odpowiedziałeś sobie kto i dlaczego wygrał Duda.

     • Zacznij od siebie, najlepiej od terapii w wariatkowie srołku mądrołku.

 5. Ręce i nogi się uginają

 6. A w opinii publicznej pojawia się mit o biednych seniorach. Stałe źródło dochodu, na niewiele niższym poziomie niż średnie wynagrodzenie. Własne mieszkanie. Bezpłatna służba zdrowia. Dzieci do utrzymania brak. Koszty życia w miarę nieduże. Zniżki na pewne usługi. Niektóre całkiem za darmo: transport miejski, abonament RTV, sanatoria, dodatki pielęgnacyjne/mieszkaniowe itp.
  I przyrównajmy to do przeciętnej rodziny z kredytem na mieszkanie, opłatami za żłobek przedszkole, dojazdy do pracy, Prywatna opieka zdrowotna, bo działa ona tylko w godzinach pracy.
  I jak słyszę biadolenie „biednego” emeryta, która pobiera emeryturę od 40 lat, po przepracowaniu 15 la pracy to mnie szlak trafia.

 7. po co pracować, jak tysiące banknotów z nieba spadają?

 8. Tera z wiadomo dlaczego wyborcy dudy to stare dziadki głównie. Im wmówić można wszystko

 9. I dobrze im tak, bidne emerytki, oświecony elektorat Jarosława i jego murzyna Anżeja hahaha

 10. elektorat rafałka lepszy. ślepi i naiwni, lizid*py rosji i niemiec. chytry tusk, soros, merkel – to „zaplecze” trzaskowskiego. wspieranego przez fałszywego grześka i kopacz. prywatyzacje za grosze w obce ręce, opluwanie Polaków przy ośmiorniczkach (taśmy u Sowy), amber gold, oddawanie 1/5 budżetu mafiom vatowskim. jakim trzeba być tępym, żeby w jakichkolwiek wyborach głosować na kogoś z platformy…

 11. dobrze tak wyborcom pis

 12. Dlaczego nie pisze się w artykule, że to cyganie (przepraszam, Romowie) ich okradają ?

 13. Przeczytałem wszystkie komentarze napisane w przedziale czasowym między godz.10 a 13 i nasuwa wie jeden wniosek – zamiast wypisywać głupoty weźcie wie za jakąś pracę. Jak przepracujecie 45 lat jestem pewien , że zmądrzejecie.

 14. Wyrzucić przez okno/balkon tyle kasy… wolałbym dać na tacę niż oszustom.
  Ostatnio jak wieszałem pranie na balkonie,to znalazłem w kopercie 4000 złotych, myślałem że to zwykła,,koperta,,a tu kasa.
  I komuś z góry spadła na mój balkon,akurat na samochód potrzebowałem.

 15. 😂🤣 kocham ten kraj

 16. Ja pier***e, normalnie ręce opadają.

 17. W pale się nie mieści! Od lat tyle się o tych wszystkich wnuczkach, córkach, oficerach CBŚ, CBA i innych kanciarzach trąbi, a do niektórych jeszcze nie dotarło.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki