Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadki z udziałem rowerzystów. Dwójka nastolatków trafiła do szpitala (zdjęcia)

Do dwóch groźnych zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów doszło w miniony piątek na ulicach Zamościa. Dwie nastoletnie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Jechał drogą dla rowerów, został potrącony

Do pierwszego wypadku z udziałem rowerzysty doszło na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z ulicą Okrzei w miniony piątek późnym wieczorem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący seatem jechał ulicą Piłsudskiego w kierunku Starego Miasta. Na skrzyżowaniu z ulica Okrzei skręcając w prawo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który poruszając się drogą dla rowerów przejeżdżał przez skrzyżowanie.

Po zderzeniu z karoserią auta 17-letni cyklista z gminy Zamość upadł na jezdnię doznając obrażeń ciała. Zespół ratownictwa medycznego przewiózł go do szpitala. Seatem kierował 18-letni mieszkaniec gminy Komarów Osada. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że obaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Nie ustąpiła pierwszeństwa, potrąciła rowerzystkę

Kilka godzin wcześniej doszło do potrącenia cyklistki na ulicy Lipskiej, na wysokości skrzyżowania z ulica Zieloną. Policjanci wstępnie ustalili, że 14-letnia rowerzystka jechała chodnikiem w kierunku Skokówki. Na skrzyżowaniu została potrącona przez kierującą audi, która wyjeżdżając z ulicy Zielonej nie ustąpiła pierwszeństwa nastolatce.

Rowerzystka z gminy Zamość trafiła do szpitala, na szczęście okazało się, że kolizja zakończyła się dla niej niegroźnymi potłuczeniami. Audi kierowała 30-letnia mieszkanka Zamościa. Obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności obu zdarzeń drogowych.

Wypadki z udziałem rowerzystów. Dwójka nastolatków trafiła do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

 

Wypadki z udziałem rowerzystów. Dwójka nastolatków trafiła do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

 

Wypadki z udziałem rowerzystów. Dwójka nastolatków trafiła do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

6 komentarzy

  1. Teraz wszystko robią aby tylko nie pójść do szkoły we wrześniu.

  2. „Policjanci wstępnie ustalili, że 14-letnia rowerzystka jechała chodnikiem w kierunku Skokówki. Na skrzyżowaniu została potrącona przez kierującą audi, która wyjeżdżając z ulicy Zielonej nie ustąpiła pierwszeństwa nastolatce.”

    Jeżeli jechała chodnikiem to żadnego pierwszeństwa nie miała. Kto w tej policji pracuje?

    • Przejedź bandytę na rowerze, który jedzie po przejściu to mandat dostaniesz. Prawo jest chore jeżeli chodzi o tą grupę terrorystów drogowych. Jak będziesz jechał samochodem 30km/h na drodze gdzie ograniczenie jest do 70km/h to dostaniesz mandat. Bandzior na rowerze nie dostanie mandatu i nie ma nawet świateł.

  3. W tym pierwszym wypadku wina kierowcy ewidentna, ale w tym drugim już niekoniecznie. Tam nie widać żadnego przejazdu dla rowerów, a kierująca samochodem nie wjechała w rowerzystkę po skręcie w poprzeczną. W identycznej sytuacji w okolicach Zamku kierowca ciężarówki zabił rowerzystkę i są go uniewinnił.

Dodaj komentarz