690 680 960

Wypadek z udziałem motocyklisty na trasie Warszawa – Lublin. Kierowcy utknęli w długim korku (zdjęcia)

Po wypadku całkowicie zablokowana jest jezdnia na trasie szybkiego ruchu Warszawa – Lublin. Trwają działania służb ratunkowych.

Do wypadku doszło w środę około godziny 14 na obwodnicy Garwolina w ciągu drogi ekspresowej S17 Warszawa – Lublin. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nam przekazano, na wysokości miejscowości Sulbiny miało miejsce zderzenie samochodu osobowego oraz motocykla. Obecnie trwają działania służb ratunkowych.

Jezdnia w kierunku Lublina jest całkowicie zablokowana. Trwa organizowanie objazdów. Korek na trasie szybkiego ruchu ma już blisko 5 km. Utrudnienia występują także na jezdni w kierunku Warszawy. Lewy pas jezdni zablokowany jest przez pojazdy ratowników.

(fot. nadesłane Artur, nadesłane)

14 komentarzy

 1. Wczoraj, pod artykułem z wypadku na A1, w którym po raz kolejny TIR zrobiły z osobówki harmonijkę zabijając wszystkich wewnątrz, naczytałem się rad „mistrzów kierownicy”, którzy winą obarczyli kierującego osobówką, bo znalazł się pomiędzy TIRami, a w takim położeniu dobry kierowca nie powinien się znaleźć.
  Zatem, czy Ci wszyscy, z reguły na prawym pasie, za którymi stoi TIR, to też samobójcy, czy kierowcy nie potrafiący jeździć po drogach szybkiego ruchu?
  Czy zjazd z ekspresówki także powinien odbywać się z pasa, którym akurat nie poruszają się TIRy? Czyli z ekspresówki zjeżdżamy z lewego pasa, tak, by nie znaleźć się pomiędzy TIRami na prawym pasie? A co jeżeli na lewym pasie, także znajdują się TIRy? Co wtedy? Jedziemy awaryjnym?

 2. Wczoraj naczytałem się, że każdy w osobówce, który znajdzie się pomiędzy TIRami na drodze szybkiego ruchu, to drogowy samobójca. Było to pod wczorajszym artykułem, w którym TIR zrobił harmonijkę z osobówki na A1.
  Tak więc każdy z tego zdjęcia, za którym jedzie/stoi ciężarówka – to ameba.

  • Wiecie. Zjeżdżamy (skręcamy w prawo) z pasa lewego. Gdy lewym jedzie ciężarówka, to uciekamy na pas awaryjny, a najlepiej to nie jeździć autem dla samobójców (autem osobowym), lecz zrobić sobie PJ i licencję na wywrotkę/gruszkę z betonem i tym się poruszać po drogach S czy A.

  • Wiecie. Zjeżdżamy (skręcamy w prawo) z pasa lewego. Gdy lewym jedzie ciężarówka, to uciekamy na pas awarjny, a najlepiej to nie jeździć autem dla samobójców (autem osobowym), lecz zrobić sobie PJ i licencję na wywrotkę/gruszkę z betonem i tym się poruszać po drogach S czy A.

 3. Jeżdżę tą trasą 1-2x w miesiącu. Szlag mnie trafia i nie mogę wyjść z podziwu co do ludzkiej głupoty, jak wyprzedzam tiry i zawsze znajdzie się kilku, którzy wyskoczą mi przed maskę zza tira bo w tej samej sekundzie też postanowili go wyprzedzić (ja sunę szybko lewym pasem, a oni ciągnął się min. od kilometra za tirem). Dobrzy są też pospieszacze, którzy podjeżdżają pos tylny zderzak mimo chwilowego korka. I tu dochodzimy płynnie do notorycznie wyprzedzających siebie triów (jeden jedzie 110 km/h, a drugi stwierdził że wyciśnie 111 km/h). Peleton zamyka najmniej liczna, aczkokeiek obecna grupa mistrzów lewego pasa, których po kilku km jazdy trzeba niestety „brać” z prawej strony…

  • Tak, takich wyjeżdżających jest faktycznie sporo, podobnie jak jadących lewym pasem bo za 2 km prawym jedzie coś co chcą wyprzedzić i trzeba wyprzedzać prawym lasem.
   Ale kultura jazdy na S17 w porównaniu do innych dróg ekspresowych/autostrad w kraju jest moim zdaniem wysoka. Mniej tu tego typu zachowań przez co jeździ się nienajgorzej.

 4. Moim zdaniem wina rowerzysty i nie można z tym dyskutować!

 5. Eee na pewno wszyscy za wolno jechali… Mam nadzieję, że wszystko dobrze sie dla wszystkich skonczy. Mam też nadzieję, ze doczekamy czasów gdzie każdy kierowca będzie się bezpiecznie poruszał po wszystkich drogach i to bez znaczenia czy będzie jechał motocyklem, osobówka, busem czy ciężarówką… A wszyscy dla wszystkich będą uprzejmi 🙂

 6. Nie zdziwie się jak za chwilę podadzą, że wyprzedzał rower.

 7. Pieter Wcugowski

  Wracałem z długiego weekendu tą trasą. Tempomat i 120. Przeważnie dało się jechać, chociaż niektórzy sunęli się mniej i musiałem ich wyprzedzić. Natomiast mnie jadąc przepisowo wyprzedziło łącznie chyba z 70 aut, pogubiłem się w końcu w liczeniu. Ot. Polska husaria

  • Janusz_passat_biedra_kubota

   kurłaaaa przecie jak żem kupowoł passata w tedeiku to żem płacił za cały licznik a nie tylko do 120 !!!

  • Ale w czym masz problem? Jedziesz sobie swoim tempem, wyprzedzasz, zjeżdzasz na prawy pas. Jak ktoś jedzie szybciej wyprzedza Cię lewym pasem. Boli Cie to, że Cię ktoś wyprzedził? Tempomat zaniża o parę km/h faktyczną prędkość, więc wyprzedzać Cię mogą i jadący zgodnie z dopuszczalną prędkoscią maksymalną.

  • A co cię to obchodzi kto ile jedzie, może ich stać na mandaty?

 8. może ta co świeczki nie trzymała coś wie o tym wypadku

Kursy walut

 • USD 4.1903zł -1.17%
 • GBP 5.2543zł -0.31%
 • EUR 4.5148zł -0.36%
 • CHF 4.6332zł -0.52%

Polub nas