Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek w Rokitnie: Pasażer pijany, kierowca już wcześniej rozbił się po pijanemu

Ustaliliśmy kolejne szczegóły wczorajszego wypadku w Rokitnie pod Lubartowem. Okazuje się, że kierowca miał już problemy z powodu jazdy pod wpływem alkoholu.

Ustaliliśmy więcej szczegółów wczorajszego wypadku do którego doszło w Rokitnie pod Lubartowem. (Pisaliśmy o tym TUTAJ) W czwartek, tuż po godzinie 16:30 od strony Lubartowa w kierunku Łęcznej jechał volkswagen. Za kierownicą siedział 25-latek, w aucie znajdowała się jeszcze trójka pasażerów. Dwie nastolatki z gminy Serniki w wieku 16 i 17 lat oraz 20 letni mężczyzna. W miejscowości Rokitno, na krętej drodze auto jechało z bardzo dużą prędkością. Na jednym z łuków jezdni kierujący stracił panowanie nad kierownica, pojazd „ściął” lewą stroną zakręt a następnie zjechał z drogi i spadł z nasypu, wprost na znajdująca się poniżej drewnianą stodołę.

W wyniku wypadku najciężej ranny został właśnie kierujący volkswagenem. Strażacy żeby go wydobyć z wraku pojazdu musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Został on przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Publicznego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Mężczyzna doznał poważnych urazów głowy i od chwili wypadku jest nieprzytomny. Do szpitali w Lubartowie i Łecznej przetransportowano także pasażerów. Jak się okazało, tylko 20-latek wyszedł z wypadku praktycznie bez obrażeń.

Jak ustalili policjanci, 25-letni kierowca mógł znajdować się pod wpływem alkoholu. – Została od niego pobrana krew do badań i dopiero ich wyniki pozwolą to potwierdzić lub wykluczyć- poinformowano nas wczoraj późnym wieczorem. Okazuje się że mężczyzna miał już w przeszłości problemy związane z kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu. Był on bowiem już w przeszłości sprawcą zdarzenia drogowego, które spowodował kierując pojazdem pod wpływem alkoholu. Dodatkowo pasażer z wczorajszego wypadku był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wiadomo już, że do zdarzenia przyczyniła się brawurowa jazda. Świadkowie zdarzenia wyjaśniali, że auto jechało z ogromną prędkością. Pojazd ścinał zakręty a kierowca nie zwracał uwagi na zagrożenie jakie powoduje. Dodatkowo samo auto jak i budynek stodoły zostały bardzo poważnie zniszczone, co również pokazuje, jak duża była siła uderzenia. –Cały czas ustalane są wszystkie okoliczności zdarzenia- dodaje policja.

(fot. Przegląd Lubartowski)
2014-08-29 07:31:26

5 komentarzy

 1. W Rokitnie nie ma krętej drogi, są za to dosyć łagodne łuki drogi a że kolesie byli nachlani (zakładam że kierowca również) to już inna sprawa.

  • Pan Sołtys z Lublina

   Twoje domniemania, Andrzeju, że kierowca był również nachlany mają realne szanse się potwierdzić, ale i tak zaraz może się okazać, że ktoś z rodziny będzie tu wręcz przysięgał z oburzeniem, jaki to z niego abstynent od urodzenia, a jaki porządny człowiek, którego tylko złe towarzystwo sprowadziło na manowce.

 2. Apolonia Pipkiewiczówna starsza

  Z tego wszystkiego najbardziej szkoda mi tej biednej stodoły i jej właściciela, który pewnie dłuuugo będzie czekał na jakikolwiek grosz, żeby ją odbudować. Oby się doczekał.

 3. policja powinna stosować inne kary dla pijanych kierowców zamiast zabierać prawka.
  skoro ktoś wsiada pijany za kółko . to ten ktoś myślę że równie dobrze wsiadłby również bez papierów i nadal może jeździć po pijaku, a gdyby stracił samochód to drugi raz jak uzbiera na kolejny samochód by się już zastanowił czy warto

Z kraju

Polityka i społeczeństwo