Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Tomaszowicach powstaje rondo. Kierowców czekają utrudnienia

W Tomaszowicach na trasie z Lublina do Nałęczowa zostanie wybudowane rondo. Ma ono zwiększyć bezpieczeństwo w tym miejscu.

Skrzyżowanie w Tomaszowicach do końca tego roku zmieni się w rondo. Prace będą prowadzone do połowy listopada i przez ten czas kierowców czekają spore utrudnienia. Na początku roboty będą się odbywały na poboczu jezdni, ekipa będzie przygotowywać teren do właściwej przebudowy skrzyżowania. Następnie część drogi wojewódzkiej nr 830 z Lublina do Nałęczowa zostanie zamknięta i będzie wprowadzony w tym miejscu ruch wahadłowy.

Rondo ma pomóc kierowcom włączającym się do ruchu z dróg podporządkowanych a jednocześnie zwiększyć bezpieczeństwo w tym miejscu. Skrzyżowanie to jest jednym z niebezpieczniejszych na tej trasie i często dochodzi tu do kolizji czy tez wypadków.

Prace mają się zakończyć w połowie listopada b.r. Inwestycje finansuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie a wykonawcą jest KPRD. Jej koszt to 1,1 mln złotych.

(fot. lublin112)
2014-08-29 08:30:23

3 komentarze

  1. Marysia - nie zawsze dziewica

    Jeśli tak ma pomóc zwiększeniu tego bezpieczeństwa – niech powstaje.
    Będę czekać na pierwszego, który tego ronda nie zauważy w pijackim widzie i przetnie go na wprost.

  2. A po jaki h.. tam rondo od tego pytania trzeba by zacząć , jak dla mnie inwestycja wyrzucenia kasy w błoto

  3. Już dawno powinno powstać. Tylko jak zwykle komuś coś nie pasuje. A już najbardziej właścicielom sklepów. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało.