690 680 960

Wypadek na trasie Lublin – Bychawa. Dwie osoby poszkodowane, droga zablokowana (zdjęcia)

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu było przyczyną zderzenia dwóch aut na drodze powiatowej Lublin – Bychawa. Wprowadzono objazd przez Pszczelą Wolę.

Do wypadku doszło we wtorek po godzinie 10 w miejscowości Żabia Wola. Na drodze powiatowej Lublin – Bychawa, na skrzyżowaniu z drogą do Strzyżewic, zderzyły się dwa samochody osobowe: skoda i volkswagen. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca skodą młoda kobieta poruszała się od strony Pszczelej Woli. Wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy volkswagena, który poruszał się w kierunku Bychawy. W wyniku tego doprowadziła do zderzenia obu pojazdów.

W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby, które przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu. Droga w kierunku Bychawy jest całkowicie zablokowana. Wprowadzono objazd przez Pszczelą Wolę.

(fot. lublin112)

9 komentarzy

 1. W takich sytuacjach to wina powinna być rozłożona po połowie. Wymuszający jest winny wymuszenia pierwszeństwa przejazdu, lecz ten drugi wjeżdżając na skrzyżowanie też jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności, czyli m.in. obserwowaniu zachowania innych uczestników ruchu, w tym także tego, czy pierwszeństwo przejazdu jest mu udzielane.
  Niemal zawsze da się ocenić, czy dojeżdżające pojazdy zwalniają, czy nie mają zamiaru tego uczynić. Bardzo rzadko występują sytuacje mocno ograniczonej widoczności, gdy można być zaskoczonym niespodziewanie wyjeżdżającym pojazdem.
  Jeżeli wymaga się np. od osób poruszających się pieszo (w tym także od dzieci, czy osób niepełnosprawnych) oceny tego czy dojeżdżające do PdP pojazdy zwalniają/zatrzymują się, to dlaczego nie wymagamy tego samego od kierujących pojazdami.

  • Franek jesteś bardzo dobrze wyposażony w pustkę we łbie.

  • Franiu, idąc Twoim tokiem rozumowania to powinienem zwiedzając Stare Miasto patrzeć w górę czy mi kawałek gzymsu na głowę nie spadnie. By zachować szczególną ostrożność i wina nie byłaby rozłożona po połowie. Puk-puk!

  • Franiu 🤦‍♂️
   Jeżeli posiadasz prawo jazdy to powinieneś oddać je dobrowolnie do wydziału komunikacji

 2. Dajcie info kiedy to zostanie odblokowane. Dzięki.

 3. Może ktoś wie, dlaczego przy byli stłuczce blokowane są ulice/skrzyżowania/drogi na kilka godzin. Nie można tych samochodów po zrobieniu zdjęć przepchać na pobocze? Zawsze musi być korek/objazd?

  • Skoda ma skrzywione koło. Pewnie nie dało się tego zepchnąć. Teraz już rozumiesz?

 4. Ach te kobitki 🙂

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas