Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z maszyn budowalnych ginęło paliwo. Złodziej narobił strat na prawie 15 tys. złotych

Bełżyccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za kradzieże paliwa z maszyn budowlanych. Łączne straty spowodowane działalnością 53-latka oszacowano na kwotę blisko 15 tysięcy złotych.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy na terenie gminy Bełżyce dochodziło do kradzieży paliwa z koparek, spychaczy i ciężarówek. Sprawca rozrywał plomby i zabezpieczenia, po czym spuszczał olej napędowy.

Łącznie zginęło kilkaset litrów paliwa o łącznej wartości blisko 15 tysięcy złotych. Sprawą ustalenia osoby odpowiedzialnej za kradzieże zajęli się bełżyccy kryminalni.

Funkcjonariusze kilka dni temu natrafili na ślad 53-latka podejrzewanego o kradzieże. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci podczas pracy operacyjnej udowodnili mu 5 kradzieży z włamaniem. Mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty. Wkrótce 53-latek stanie przed sądem.

(fot. pixabay.com)

12 komentarzy

 1. Za 15 tyś zł to jest ok 2500 tyś l paliwa i to przy cenie 6 zł…a takie firmy kupują taniej ..a zginęło kilka set litrów??

  • Zapewne coś przy włamaniu uszkadzał zatem nie będzie to tylko koszt samego paliwa.

   • „Łącznie zginęło kilkaset litrów paliwa o łącznej wartości blisko 15 tysięcy złotych.”
    Czytaj uważnie

  • Poszedł chłop zajumać do 30-stki wachy bo od przyszłego roku po 8 zlotych będzie..to mu dopisali miesięczne manko?

  • 2500 tyś ?? Do szkoły chodziłeś ?

   • ?..a Ty chodziłeś??.jak nie chodziłeś to użyj kalkulator ..czy też problem z obsługą?mogę podesłać instrukcję w PDF-ie?

   • Mogę Ci napisać..”2,5 tyś.”…lepiej?już zatwardzenie przeszło??

  • policzyli mu już widocznie w nowej cenie która będzie od nowego roku, czyli od momentu jak mu sie sprawa w sadzie skonczyc powinna xDD

 2. kilkaset litrów paliwa za 15 tysięcy złotych?
  nawet, gdyby to było 999 litrów to wychodzi 15zł/l. gdzie oni to kupują?

 3. Policja na razie przedstawiła zarzuty a sąd będzie udowadniał więc redakcja nie powinna skazywać człowieka przed rozprawą a w Polsce jest tak że nawet jak się ktoś przyzna do winy to i tak sąd musi ją udowodnić albo uniewinnić człowieka

 4. Wszędzie pełno tej lubelskiej patologii. Nawet w okolice Bełżyc plebs się wypuścił.

 5. kierowca z bombowca

  Oj tam, oj tam. Jemu to paliwo zwyczajnie się należało!

Wiadomości z info112