Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek autobusu z 30 pasażerami. Strażacy doskonalili umiejętności, w bardzo realistycznych warunkach

Dzisiaj w Lublinie odbyły się ćwiczenia strażaków z naszego regionu. Musieli oni zmierzyć się ze zdarzeniem masowym, w którym było dużo osób rannych.

Z wypadkiem, w którym uczestniczył autobus i samochód osobowy, musieli zmierzyć się w piątek lubelscy strażacy oraz ratownicy medyczni. W zdarzeniu było dużo osób poszkodowanych, gdyż pojazdami podróżowało ponad 30 osób. Taki był scenariusz ćwiczeń, jakie zostały przeprowadzone przed południem na terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP przy ul. Grygowej.

-Ćwiczenia zostały zorganizowane w ramach szkolenia z segregacji osób poszkodowanych w zdarzeniach mnogich i masowych dedykowanego dla strażaków o kwalifikacjach ratownika medycznego z terenu województwa lubelskiego. Niestety w ostatnim czasie co jakiś czas dochodzi do zdarzeń masowych, w których jest wielu poszkodowanych. Obecnie, z uwagi na okres wakacyjny, a więc liczne wyjazdy zorganizowane, ryzyko wystąpienia podobnych wypadków wzrasta. Dlatego też bardzo ważne jest, aby ratownicy byli doskonale przygotowani na prowadzenie tego typu akcji ratunkowych – wyjaśniał nam asp. Tomasz Stachyra z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Całość była prowadzona w niezwykle realistycznych warunkach. Pozoranci, jak to często bywa, nie zawsze chcieli się dostosować do poleceń wydawanych im przez ratowników. Dlatego też musieli oni, nie tylko pomagać potrzebującym, lecz również panować nad sytuacją. Do tego liczyła się doskonała komunikacja z ratownikami medycznymi, którym przekazywano poszkodowanych.

(fot. lublin112)
2018-07-06 19:10:27

4 komentarze

  1. A co za akcja była na Wileńskiej że dwa wozy strażackie blokowały ulice, a przed nimi pogotowie gazowe?

  2. Super, każda taka akcja, to szansa na uratowanie czyjegoś życia.

  3. A co tam na grzybowej się dzieje dzieje się coś czy nie hu się nic nie dzieje ??

  4. Grygowej

Z kraju

Sport