690 680 960

Wymienią ponad 1200 ulicznych lamp. Miasto zaoszczędzi na rachunkach

Zamiast tradycyjnych żarówek, ulice Włodawy będą oświetlały lampy ledowe. Dzięki temu zużycie energii ma być sporo niższe, a oszczędności w opłatach przeznaczone zostaną na kolejne inwestycje.

Po świętach rozpocznie się wymiana oświetlenia ulicznego we Włodawie. Burmistrz Wisław Muszyński podpisał już z Prezesem Zarządu Centrum Zaopatrzenia Energetyki Eltast w Radomiu umowę na wykonanie prac. Inwestycja związana jest z projektem „Włodawa-miasto z energią-oświetlenie uliczne”.

W jego ramach wymienionych zostanie ponad 1200 opraw oświetleniowych wraz z wysięgnikami. Dotychczas z tego samego projektu został zamontowany system pomiaru jakości powietrza. Kompleksowo zmodernizowane zostało również oświetlenie ulic Jana Pawła II i Wojska Polskiego.

– Jest to inwestycja, która przyniesie nam spore oszczędności. Ze wstępnych analiz wynika, że koszty zakupu energii będą mniejsze nawet o
kilkaset tysięcy w skali roku. Te oszczędności przeznaczymy na budowę kolejnego oświetlenia w mieście – wyjaśnia burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Miasto na realizację zadań ujętych w projekcie pozyskało ponad 1 800 000 zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Prace przy wymianie oświetlenia mają się zakończyć w połowie czerwca.

(fot. UM Włodawa)

8 komentarzy

 1. Jasio Down z zerówki

  Daj Boże rozum i naszym lubelskim radnym

 2. Na moim ranczu uliczne oświetlenie jest od 2010r , modernizowali linię energetyczną to i przewody połoźyli w ziemi, jeśli dobry gospodarz zarządza to wszystko moźna.

  • Jerzy Gondol Znadwisły

   Na moim ranczu* jakbym se sam nie „zmodernizował” to do tej pory zapitalałbym z lampka oliwną, a w najlepszym razie ze świcą odgromnicą.

   * – przypominam: Alaska 78 km od Fairbanks i 780 od Stolicy.

 3. „W jego ramach wymienionych zostanie ponad 1200 opraw oświetleniowych wraz z wysięgnikami.” – a nie wystarczy wykręcić starą żarówkę i wkręcić nową? Koszt pewnie z 10 zł za sztukę, a nie jak tutaj 1500.

  • Echhhh jak zawsze wychodzi brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Najlepiej wyrwać pare słów bez zrozumienia całości.

 4. powinno być dopisane ledowe

  • chętnie kupię 100W „żarówki” led montowane zamiennie w oprawach przystosowanych do sodówek. Za te 10zł to nawet bez montażu

 5. A po co komu wymiana oswietlenia. W tej wymarlej miescinie powinni lampy gasic max.o 21. Po tej godzinie tylko wlodawskie ochlejmordy laza i dra geby pod oknami wiec in jest wszystki jedno….

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…