690 680 960

Wymień źródło ciepła i zyskaj dofinansowanie

PGNiG Obrót Detaliczny uruchomiło program dofinansowań do wymiany źródeł ciepła, wykorzystujących paliwa stałe, na ekologiczne urządzenia zasilane gazem ziemnym lub energią elektryczną. Aby otrzymać wsparcie finansowe, w wysokości nawet do 4 tysięcy złotych, wystarczy do końca 2022 roku wymienić stare urządzenie grzewcze na nowy kocioł gazowy lub pompę ciepła. Łączna pula dofinansowań w programie wynosi 10 milionów złotych.

– Wymiana przestarzałych źródeł ciepła, wykorzystujących paliwa stałe, na nowoczesne i ekologiczne urządzenia to droga do szybkiej poprawy jakości powietrza w Polsce. Aby zachęcić klientów uruchomiliśmy program dofinansowań, który pozwoli poprawić efekt ekonomiczny inwestycji w przyjazne dla środowiska rozwiązania – mówi Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

Klienci PGNiG Obrót Detaliczny, zainteresowani dofinansowaniem, muszą odwiedzić jedno ze stacjonarnych Biur Obsługi Klienta i zgłosić chęć udziału w programie, a następnie dokonać wymiany urządzeń służących do celów grzewczych lub przygotowywania ciepłej wody użytkowej do 31 grudnia 2022 r. Wysokość dofinansowania zależy od rodzaju montowanego urządzenia i wieku budynku.

Program dofinansowań PGNiG Obrót Detaliczny skierowany jest do klientów indywidualnych mieszkających w budynkach jednorodzinnych, którzy dokonują zakupu paliw lub energii na własny użytek. Potrwa od 1 kwietnia 2022 r. do 31 grudnia 2022 roku lub do momentu wyczerpania puli dofinansowań.

Szczegółowe informacje dotyczące programu dofinansowań PGNiG Obrót Detaliczny dostępne są na stronie: https://pgnig.pl/dofinansowanie

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. Nawet do 4 tyś zł. Buhahaha…

  • Niby PGNiG to spółka skarbu państwa a zachowuje się jak firma prywatna. Traktuje klientów jak równych i rowniejszych.

  • O tyle to wzrośnie rachunek pierwszej zimy jak przejdziesz z drewna na gaz 😉

 2. Tak się szuka klientów. Wciska bajki o dofinansowaniu. Kocioł gazowy to wydatek z 5000 zł, pompa ciepła to 40 000zl. Ceny gazu i prądu rosną i będą rosnąć. Najpierw musisz kupić a potem jak starczy pieniędzy to dadzą dofinansowanie. A jak nie starczy zostajesz z drogim problemem.

 3. Tylko węgiel.

 4. Dziadek Slamsonowicz

  Już kiedyś uwierzyłem, że diesel bedzie tańszy od benzyniaka, a teraz płacę ok. 1 zł więcej za litr niż za benzynę.
  Był też okres, że zachęcano ludzi do ogrzewania na „prund”, na gaz, a teraz wychodzi jednak, że nie ma to jak węgiel.

  • Przelicz sobie ile płacisz za 100 kilometrów a nie litr, bo porównując podobne samochody i moc silnika 8L x 6.50zł to 52zł a 6L x 7.5zł to 45zł więc dieslem wraz wychodzi taniej.

   • Dziadek Slamsonowicz

    Pewna blondynka w takiej sytuacji powiedziała, że coja obchodza jakieś podwyżki
    ona i tak tankuje za stówę. 😆

 5. Polska węglem stoi a państwowe spółki mają biznes w tym by napychać zagranicznym firmom kasę za gaz lub prąd. Jak chcą ekologii to niech dadzą ludziom stawiać wiatraki lub panele w jakiej ilości chcą a nie co człowiek wyprodukuje sam to mu skubną 20 30 40% za magazynowanie. Guzik a nie magazynowanie- w lecie idzie mniej węgla w elektrowni bo fotowoltaika działa a w zimę tyle ile bez paneli.

  • Babcia - słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

   Nie wiem jak będzie teraz, a jak dotychczas to polskie kopalnie się zamykało jako nierentowne, a węgiel kupowało się z Rosji, Columbii, Wenezueli… i mimo, że przywleczony z drugiego końca świata, był tańszy od tego wydobywanego w nieodległej Bogdance.

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie