Wyłączyli sygnalizację, nie spojrzała na znaki. Groźny wypadek w Lublinie (zdjęcia) AKTUALIZACJA

Trzy osoby zostały poszkodowane w wypadku, jaki miał miejsce przed południem na lubelskich Choinach. Na miejscu pracują policjanci. Są duże utrudnienia w ruchu.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 11:45 na ul. Choiny w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Wojtasa i Zelwerowicza zderzyły się dwa samochody osobowe: audi i suzuki. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstepnie ustalono, na skrzyżowaniu była wyłączona sygnalizacja świetlna. Kierująca suzuki kobieta jechała ul. Choiny w kierunku Jakubowic. Wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy audi, który poruszał się ul. Zelwerowicza w kierunku al. Spółdzielczości Pracy. W wyniku tego doprowadziła do zderzenia obu pojazdów.

W wypadku poszkodowane zostały trzy osoby. Jedną osobę z audi i dwie z suzuki przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują duże utrudnienia w ruchu. Skrzyżowanie jest całkowicie zablokowane.


(fot. lublin112, nadesłane -Marcin)

Zobacz również

45 komentarzy

 1. a pisaliśmy w komentarzach, żeby nie wyłączać sygnalizacji bo tumany drogowe się pozabijają i przy okazji innych

 2. Wyłączanie sygnalizacji świetlnej na niektórych skrzyżowaniach powinno być poprzedzone wnikliwą analizą dotyczącą wypadkowości na tych skrzyżowaniach fakt jest faktem że prędkość na pewno nie wynosiła 50 km na godzinę.

 3. Właśnie się zastanawiałem że tego skrzyżowania nie powinni wyłączać i tyle czekać aż będzie dzwon.. no i prosze..
  To wyłączenie sygnalizacji zostało zrobione bez żadnego pomyślunku…

  To co było dobrze to zmienili. np rondo na kraśnickiej, warszawska, racławickie jeden dzień była wyłączona i wszystko szło sprawnie, to włączyli znowu.

 4. To nie jest łatwe skrzyżowanie. Nie wiem kto je wytypował. Chyba ktoś kto tamtędy nie jeździ. Lepiej włączcie tam światła bo może to kosztować nie jedno zdrowie ludzkie.

 5. LU w wiekszosci przypatkow oznacza lekko uposledzony jak sygnalizacja nie dziala to glupieje. A jak spotka na swojej drodze LUB to robota dla blacharza murowana

 6. Ktoś nie przemyślał dokładnie na, których skrzyżowaniach powinny być wyłączone światła. Jak widać, na tym ewidentnie nie. To kolejne groźne zdarzenie na tym skrzyżowaniu, gdy nie działała sygnalizacja. Kierowców mamy jakich mamy.

 7. Zabrać dożywotnio prawko głąbowi jak przy takim ruchu jaki jest obecnie nie potrafi skrzyżowania pokonać, po co tacy ludzie w ogóle wyjeżdżają na drogę, nie mam pojęcia o tańcu w balecie to nie tańczę w balecie, nie masz pojęcia o przepisach i nie potrafisz normalnie jeździć siedź na du…e albo pksami, lub niech cię ktoś kto potrafi używać auta zawiezie, kolejny przykład gdzie szkoła jazdy nauczyła zdać prawko a nie jeździć autem, bo jak to pana ( krzysia, zdzisia, grzesia, wojtka) czy innej pani basi z nauki jazdy nie ma obok. bycie snajperem nie jest dla wszystkich bycie kierowcą też nie więc po co się tacy ludzie pchają na drogę, i kto powoduje większe zagrożenie, tacy ludzie czy Ci co na solidarności za ostatnimi światłami jadą 120 na godzinę, dodam że jedni stracą prawko a drudzy kupią kolejnego szrota do nauki jazdy po mieście

 8. Proszę niech ktoś zajmie się tym skrzyżowaniem. Tam lada chwila ktoś zginie. W tym miejscu nie mogą być wyłączone światła. Było wysoce nieroztropne wyłączenie świateł przy świadomości ilości zdarzeń w tym miejscu. Niech ktoś szybko wycofa się z tego pomysłu.

 9. Niestety, ten wypadek okazał się rzeczywiście śmiertelny… To skrzyzowanie od początku ma założenie, że będą na nim działały światła, bo jak pisali niektórzy rzeczywiście widoczność na zelwerowicza jest bardzo slaba, kolejna funkcja tych świateł jest SPOWOLNIENIE RUCHU, Panie Prezydencie wyłączając przyspieszyliście ruch i teraz każdy „dobry kierowca” jakich w okolicy pełno, jedzie z pełną prędkością od strony (ograniczenie do 50km/h) i do Spoldzielczosci Pracy (ograniczenie do 70km/h do skrzyżowania z ul. Choiny! ) , nie zwracając uwagi na kogoś kto właśnie może popełnić błąd. Ale barki włodarzy miasta udźwigną kolejna śmierć, kolejna ludzka tragedię… Tylko w imię czego? Co zaoszczędziliście wyłączając sygnalizację na tym i jak się okazuje innych skrzyżowaniach w Lublinie?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia