690 680 960

Wyklute w tym roku lubelskie sokoły otrzymały imiona. Ptaki już latają nad okolicą

Ponad 240 propozycji wpłynęło w konkursie na imiona dla lubelskich młodych sokołów. Do drugiego etapu wybrano 12 z nich i są już wyniki głosowania.

Stowarzyszenie na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” zakończyło konkurs, w którym wybierane były imiona dla sokołów, jakie wykluły się w tym roku w lubelskim gnieździe. Samica Wrotka złożyła pięć jaj, jednak wraz z samcem Czartem doczekali się trójki potomstwa. W połowie maja pisklęta zostały zaobrączkowane, wówczas okazało się, że są to dwie samiczki i jeden samczyk.

Internauci zgłosili dla nich łącznie 242 propozycje imion. Do drugiego etapu wybrano 12 z nich: Pazurka, Unitka, Rurka, Lubela, Kalina, Entalpia, Pegelka, a także Bystrzyk, Grodzki, Lubek, Tatar, Wrotycz. Tym razem w wyborze tego ostatecznego wzięły udział 674 osoby.

Najwięcej, gdyż 254 głosy, oddano na Lubka i właśnie to imię nadano samcowi. Z kolei samice nazwano Kalina i Lubela. Pierwsze z imion spodobało się 242 a drugie 207 osobom.

Przypomnijmy, gniazdo na kominie elektrociepłowni Wrotków zostało zamontowane w 2016 roku, po tym jak w okolicy pojawiły się sokoły wędrowne. Znajduje się ono na wysokości 120 metrów. Potomstwo po raz pierwszy pojawiło się w nim w 2018 roku.

(fot. lublin112/archiwum)

12 komentarzy

 1. Im mniej drapieżników,tym więcej żarcia dla nas.Jak znowu wygrają pisiory,docenicie za niedługo moje słowa.

  • Pisiorka to masz w spodniach i to malutkiego.

  • Oczywiście,że wygrają.
   Bo nawet jak przegrają,to wygrają,bo sfałszują wybory,zrobią tysiąc reasumpcji i pazurami będą się trzymać tego intratnego żłoba

 2. capecka piłecka

  Mam nadzieję że już niedługo tusk wyleci na zachód i nie wróci

 3. Ostatni sprawiedliwy

  Czytając wAS przeraża mnie że ten zadufany w sobie nie mający pojęcia o rzeczywistości z metra cięty będzie dalej ? Że o urojeniach nie wspomnę?! Przeraża mnie ten kraj i jego patologia…

 4. jak coś z nimi nie wyjdzie na Tuska się zgoni chronologia bandy nieudaczników , jak nie umieją rządzić

 5. I super, j**c golebie

 6. proponuję Yarosław malutki zdrajca Polski

 7. oszust Yarosław , krzywousty Mati

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3269zł -0.22%
 • GBP 5.302zł -0.63%
 • EUR 4.6069zł -0.31%
 • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas