Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Blisko 600 osób przebiegło trasę ze Świdnika do Lublina. Triumfowali obywatele Ukrainy (dużo zdjęć)

Dzisiejszy wieczór część ulic w Świdniku i Lublinie opanowali biegacze. Kilkuset uczestników wystartowało na trasie półmaratonu. Znamy już zwycięzców.

Dobiega końca 10. jubileuszowa edycja PKO Półmaratonu Solidarności. Sprzed bramy PZL Świdnik wystartowało blisko 600 biegaczy, którzy mieli do pokonania trasę prowadzącą al. Lotników Polskich, drogą serwisową wzdłuż trasy S12/17, ul. Piasecką, Józefa Franczaka „Lalka”, Drogą Męczenników Majdanka, Fabryczną, przez Rondo Lubelskiego Lipca ’80, Al. Zygmuntowskimi do Stadionu Lekkoatletycznego.

Jako pierwszy linię mety przekroczył reprezentant Ukrainy Bogdan Semenovych. Za nim triumfował Białorusin Roman Adamovich. Na trzecim miejscu podium stanął Polak Mateusz Kaczor. Wśród kobiet wygrała reprezentantka Ukrainy Lilia Fisikovici.

Na czas biegu całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów zostały ulice: Fabryczna, Droga Męczenników Majdanka, Józefa Franczaka „Lalka”, Piasecka, droga serwisowa i wiadukt nad ekspresówką. Obecnie pojazdy wracają na trasę.

(fot. lublin112)

Autor: redakcja

44 komentarze

 1. Zdajecie sobie sprawę z tego , że każdego ukrainca po 40tce , dziadek , nabiłby na widły każdego Polaka.( z przyjemnością. )

  • Jaa, napisz to jeszcze raz, tyle że po polsku.

  • A Ty zdajesz sobie sprawę kto pomagał gestapo ….

   • Różnie. Polacy, Żydzi, Ukraińcy, Białorusini. Polska była sporym „kotłem” narodowościowym przed wojną.
    Dokładnie te same nacje walczyły także przeciwko Hitlerowcom. Co w tym dziwnego?

 2. A dlaczego akcje społeczne tego typu, czy inne procesje, muszą paraliżować miasto? Dlaczego bieganie nie jest organizowane w bardziej przyjaznych, zdrowszych, bliższych przyrodzie warunkach? Bieganie po asfalcie w centrum miasta nie służy raczej uczestnikom, a utrudnia życie mieszkańcom, którzy nota bene za tę imprezę płacą.

 3. Odwracanie kota ogonem.

  No teraz to już jest tych ,,wojowników,, u nas więcej niż nas. No cóż emerytura po 2 tygodniach pracy się należy i wszystko za friko można żyć. Ci którzy chcieli pracować pojechali dalej na zachód u nas został socjal i żyją na wysokim poziomie bohaterzy.

  • Aleś z tym socjalem pojechał, nie każdy ma takie doświadczenie na zdobywaniu i życiu z socjalu jak ty.
   Może to dla ciebie poziom, nie będę tego komentował.

   • powiedział prawdę! poszukaj sobie na necie jak jaka ukrainka na tik toku radzi jak zdobyć emeryturę po 2 tygodniach pracy w PL! u nas trzeba tyrać min 2o lat!!! skandal nad skandale! chory kraj chore nie’rządy! a TY Polaku jesteś obywatelem 2 kategorii wróć! 20s-tej!

    • W jakiej wysokości tą emerytura? Też po dwóch tygodniach pracy możesz ją zdobyć. Nie krępuj się.
     W Polsce przepisy emerytalne są jednakowe dla wszystkich, zarówno rodaków, jak i obcokrajowców.

     • Państwo polskie będzie musiało wyrównać do najniższej emerytury w Polsce. w tej chwili ok 1300 pln. Jak u siebie ma 400 złotych do z twoich POdatków dostanie 900 pln.

      • Całe g. wiesz o obowiązujących przepisach w tym temacie, a powielasz bzdury bez mrugnięcia okiem. Proponuję się DOGŁĘBNIE zapoznać z obecnym stanem prawnym i przestać powielać kłamstwa.

    • „taka prawda” jesteś za głupi aby zrozumieć o co chodzi z tą emeryturą.
     To dotyczy osób, które już w swoim kraju nabyły praw emerytalnych.
     To tak na wstępie bo dalszej zależności i przeliczenia różnicy w kwocie nie zrozumiesz.
     W każdym bądź razie takie obustronne porozumienie Polska ma zawarte z wieloma krajami i na podobnej zasadzie działa to wobec Polaków mających prawo do emerytury i mieszkających w innym kraju.

   • Odwracanie kota ogonem.

    Mac akurat mam taką pracę że dokładnie wiem ile oni dostają i z jakich źródeł tym w pracy zajmuję się na co dzień. Więc mi tu nie pisz o tym że pobieram socjal.

    • Jak byś miał taką pracę, to byś takich głupot nie pisał.
     Boisz że dla ciebie zapomogi nie starczy?
     Taki z ciebie kocurek, co myszy się nie chce łapać, a czeka na gotowe.

  • Jak widać jesteś bardzo „mądrym” człowiekiem więc może wytłumaczysz czy od świadczeń socjalnych odprowadza się składki ZUS???
   Pytam bo ZUS cyklicznie publikuje dane o ilości obcokrajowców (w tym tych ze wschodu), pracujących w Polsce i płacących składki do ZUS.
   Składki, które są wykorzystywane na bieżące wypłaty dla polskich emerytów i rencistów.

 4. Dlaczego ci ludzie na walczą na froncie,niezdolni ?

 5. To jak się tak rozbiegli to niech pobiegną w stronę granicy i wrócą do siebie Na Ukrainę.

 6. Dlaczego w biegu nie mogą brać udziału murzyni, a inne rasy mogą? Kto ustala tą dyskryminację na tle narodowościowym? To rasizm chyba?

  • Skąd ta „wiedza” patałachu?
   Organizatorzy w regulaminie nie mieli zakazu dla żadnej rasy, a w szczególności dla Murzynów.

  • Sam leciałem kilka razy w tym biegu i jak najbardziej brali udzial. Tyle ze to tacy etatowi biegacze, ktorzy bujaja sie po imprezach biegowych i kasują nagrody.

 7. Co tu robią zdrowe byki? Na front z nimi niech tam sobie biegi na czas urządzają.

 8. jak zwykle kremlboty mają używanie , czy jeszcze ktoś to bierze na poważnie ?

  • To wojna już się skończyła że młodzi zdrowi mężczyźni biegają sobie zamiast bronić kraju.

 9. I dzięki że w czołówce są goście zza wschodniej granicy nie ma komentarzy marudzących że ktoś nie wpuścił ich blachosmrodów na ulicę. Czyżby Lublinianie coś zrozumieli czy nie chcą być gorsi od Świdniczaninów,bo tam lubią biegi?

 10. to niech teraz ukraincy wracaja do siebie i walcza TCHÓRZE

Z kraju