Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Dziesiątej

W sobotę 6 sierpnia na terenie VI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Mickiewicza w Lublinie odbędzie się piknik rodzinny. To jeden z elementów cyklu „Integracje” realizowanego w wakacje w dzielnicach miasta.

Lublin
2022-08-06, 13:00

Pikniki to niezwykła okazja do sąsiedzkiego spotkania, rodzinnych zabaw i integracyjnych rozmów. Dlatego też w tamach niedzielnego wydarzenia nie zabraknie znakomitej zabawy i nauki, gdyż program wypełniają spektakle w języku polskim i ukraińskim, warsztaty, animacje, wydarzenia muzyczne i pokazy sztukmistrzów.

Całość rozpocznie się o godzinie 13:00 animacjami dla dzieci, grami i warsztatami w otoczeniu kolorowych dmuchańców-skakańców. Nie zabraknie basenu z łódkami. Do tego dochodzą trzy spektakle, w tym dwa z nich także w języku ukraińskim. „Zwierzątka Małe Zwierzenia” to sztuka, która swoją fantastyczną energią i doskonałą muzyką skradła serca najmłodszych widzów. „Afryka Kazika” to przedstawienie na podstawie książki dla dzieci autorstwa Łukasza Wierzbickiego. Z kolei o Smoku, Królewnie, dzielnym Rycerzu i o tym, aby nie oceniać po pozorach opowiada spektakl witrynowy „Smocza Wieża”.

Do wspólnego śpiewania zaprosi dzieci duet Sokołowski & Menet, którego hasłem przewodnim jest: Muzyka plus słowa piosenka gotowa. Wysłuchamy również najlepszej młodzieżowej orkiestry symfonicznej w Europie, czyli Orkiestry Charkowskiej.
Na zakończenie, w okolicach godziny 19:00 przygotowano Variete. Będzie to spektakl pełen ognia i emocji w wykonaniu lubelskich Sztukmistrzów.

Program:

13:00-19:00 – Moc atrakcji: warsztaty rękodzieła z DDK Bronowice, gry i zabawy dawne Klanza, malowanie twarzy, warsztaty ze sztukmistrzami, dmuchańce
14:00 – Scena InVitro / neTTheatre – Zwierzątka Małe Zwierzenia (PL/UA) / spektakl | Fantastyczna energia, zabawne leśne zwierzaki i doskonała muzyka!
15:00 – Teatr Czytelni Dramatu: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i stołek / spektakl | Wesoła i mądra opowieść o przyjaźni i poszukiwaniu sensu w życiu.
15:50 – Viktori Studio / pokaz taneczny | Pokaz szkoły tańca dla dzieci i dorosłych.
16:00 – Teatr Czytelni Dramatu: Artem Manuilov – Afryka Kazika (UA) / spektakl | Spektakl na podstawie książki dla dzieci „Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego.
17:00 – Sofiya Kiykovska / Małgorzata Franek / Anna Palenga / Piotr Rybczyński | Taneczna bajka o trzech ptaszkach.
17:20 – Ptaszkowie Śpiewali / koncert | Folkowy koncert dla dzieci inspirowany naturą.
18:00 – Smocza wieża / spektakl | Spektakl witrynowy dla dzieci o Smoku, Królewnie, dzielnym Rycerzu i o tym, by nie oceniać po pozorach.
19:00 – Pokaz Variete Fundacji Sztukmistrze | Pokazy żonglerki i ekwilibrystyki oraz niesamowite etiudy tańca z ogniem!

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo