Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Od Spichlerza do Mięćmierza – Kazimierz Dolny tkany obrazem i słowem

W sobotę 6 sierpnia w Dzwonnicy Kultury przy ul. Zamkowej w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wernisaż wystawy Doroty Opolskiej-Maksym „Od Spichlerza do Mięćmierza”. Promowany też będzie album autorki.

Kazimierz Dolny
2022-08-06, 13:00

Kazimierz Dolny w kolażach Doroty Opolskiej-Maksym to niezwykłe, urokliwe i klimatyczne miejsce. Prace prowadzą odbiorcę w baśniowy, pełen magii kazimierski plener. Są naładowane pozytywnymi emocjami, barwne, malownicze – właśnie takie jak Kazimierz Dolny.

W albumie „Od Spichlerza do Mięćmierza – Kazimierz Dolny tkany obrazem i słowem” który stworzyła autorka, znajdują się podstawowe informacje o mieście zobrazowane artystycznymi kolażami. Przewodnik/album jest atrakcyjny także dlatego, że został stworzony z myślą o małych i dużych podróżnikach. Zabiera dzieci i dorosłych w zaczarowaną podróż po Kazimierzu.

Dorota Opolska- Maksym- pedagog, nauczyciel plastyki i terapii zajęciowej. Od wielu lat współpracuje z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury Promocji i Turystyki jako animator zajęć plastycznych i kreatywnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ma za sobą kilka wystaw zbiorowych, wystawę rysunków ( pastela sucha) do książki ”Powroty w Gołębskie Opłotki” m.in w Filii nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, Akademickim Centrum Kultury ”Chatka Żaka” podczas Międzynarodowych Mikołajek Folkowych w 2017 roku i KOKPIT w Kazimierzu Dolnym 2018 roku.

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo