Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Festiwal Stolica Języka Polskiego

W niedzielę 7 sierpnia rozpocznie się ósma już edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego. Wydarzenie zorganizowano z Szczebrzeszynie i Zamościu. Całość potrwa do 13 sierpnia.

Szczebrzeszyn, Zamość
2022-08-07, 09:00

Tegorocznemu Festiwalowi Stolica Języka Polskiego, który odbędzie się od 7 do 13 sierpnia w Szczebrzeszynie i Zamościu patronować będzie Miron Białoszewski. Wydarzenie, jak wskazują organizatorzy, wyrosło z pasji do języka i słowa, pisanego, czytanego i wypowiadanego, oraz do literatury jako najpiękniejszego medium opowiadania. Dzięki czytaniu i opowiadaniu o tym, co przeczytaliśmy, powiększamy nie tylko swój potencjał wyrażania, ale także uczymy się dostrzegać i rozumieć historie innych ludzi, uwrażliwiać na wielość i różnorodność opinii, sposobów ekspresji i interpretacji.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń, której misją jest upowszechnianie i wspieranie działań z zakresu kultury i sztuki. Jesteśmy zdania, że kultura i kreatywność mogą stać się przyczynkiem do rozwoju na wielu płaszczyznach: uruchomienia potencjału i wzmocnienia tożsamości społeczności lokalnej oraz innowacji rodzących się na przecięciu i we współpracy różnych dziedzin i branż.

Festiwal w Szczebrzeszynie to nie tylko okazja do wzięcia udziału w spotkaniach z pisarzami, panelach, koncertach i widowiskach, ale też wycieczkach. Podczas wydarzenia przyznawane są również dwie nagrody – dla „Wielkiego Redaktora” i „Człowieka Słowa”.

Wydarzenie ma inspirować polski sektor kreatywny do myślenia szeroko o możliwościach rozwoju – zarówno indywidualnych twórców i artystów, jak i przedsiębiorców – oraz generował pomysły multidyscyplinarne i nowatorskie.

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo