690 680 960

Cztery przedświąteczne Kiermasze Produktów Lokalnych w Nałęczowie i Kazimierzu Dolnym!

Pierwszy kiermasz odbędzie się już w tę niedzielę, 19 marca, na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury od godz. 10.00. A zakończy się o godz. 15.30.

Wśród wystawców będą m.in. następujące gospodarstwa rolne i firmy: Rodzinne Gospodarstwo Ekologiczne Skarby Natury z Zabłocia; Słońcem posłodzone w słoiki zakręcone; Chmiele Nałęczowskie; Klimaty Pracownia Fusingu; Swojskie wędliny M.Z. Kruk; Miód z okolic Nałęczowa – Pasieka Wędrowna Adam Boguta; Nałęczowskie Kwiaty – Świeca Ekologiczna; PasjaArt; Manufaktura Różana; Z Pola i Lasu i jeszcze wiele innych. Podczas Kiermaszu będzie można kupić także produkty nawiązujące do tradycji Świąt Wielkanocnych.

O godz. 15.00 organizatorzy przewidują losowanie lokalnych upominków dla klientów.

W tym roku mija 10 lat od kiedy Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” zaczęła organizować Kiermasze Produktów Lokalnych. Pierwszy Kiermasz odbył się przed Świętami Bożego Narodzenia w 2013 r. w Nałęczowie. Początkowo Kiermasze były organizowane tylko w Nałęczowie, raz w miesiącu, od marca do grudnia każdego roku.

Po kilku latach imprezy kiermaszowe zagościły także do Kazimierza Dolnego i można je zobaczyć na Dużym Rynku od marca do grudnia.

Ich celem jest promocja producentów i twórców produktów lokalnych przede wszystkim z gmin powiatu puławskiego. Organizatorzy mówią, że chcą, aby lokalne produkty stały się znakiem promocyjnym naszego regionu.

W Kiermaszach PL mogą uczestniczyć wyłącznie producenci i twórcy produktów certyfikowanych przez tę organizację jako produkty lokalne.

W tym roku od marca do grudnia co miesiąc planowane są dwa kiermasze, jeden w Nałęczowie, a drugi w Kazimierzu Dolnym. Ich dokładne terminy podajemy TUTAJ.

(fot. nadesłane)

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)