Wycinają drzewa, rozbierają płoty, wyburzają budynki. Przygotowania do dużej drogowej inwestycji rozpoczęły się na dobre

Pełną parą prowadzone są prace przygotowawcze do przebudowy ul. Abramowickiej. W tym samym czasie podobne roboty trwają na drodze wojewódzkiej nr 835 w kierunku Biłgoraja. Kierowcy już napotykają na utrudnienia w ruchu.

Dobiega końca wycinka drzew rosnących w pasie drogowym ul. Abramowickiej. To pierwszy etap prac związanych z mającą się rozpocząć wiosną przebudową odcinka od ul. Sadowej do granicy Lublina. Jezdnia zostanie poszerzona do 13 metrów, zamiast drogi serwisowej, której nie chcieli mieszkańcy, powstaną pasy zjazdowe do posesji. Do tego chodniki oraz ścieżki rowerowe. W ramach przebudowy konieczne okazało się wycięcie blisko 500 drzew, trwa rozbiórka budynków oraz ogrodzeń, które kolidują z inwestycją.

O ile Lublin prowadzi inwestycję tylko do granic miasta, to kierowcy mogą dostrzec, że podobne prace wykonywane są także dalej, w kierunku Biłgoraja. Chodzi o 16 km trasy od Wólki Abramowickiej do Piotrkowa. W tym przypadku związane są one z przebudową ostatniego odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Biłgoraj.

Drogowcy zaczęli od przygotowywania terenu pod właściwe prace, które również maja ruszyć wiosną. Prowadzona jest m.in. wycinka drzew, przenoszone są też kolidujące z inwestycją instalacje. Trasa zostanie poszerzona, dobudowywane będą drogi serwisowe aby np. rolnicy nie musieli dojeżdżać do pól z głównej drogi. Powstaną także zjazdy w drogi boczne, do tego chodniki i ścieżki rowerowe oraz oświetlenie.

(fot. lublin112)
2018-02-07 20:46:48

Zobacz również

19 komentarzy

 1. Chętnie odkupię trochę siatki w niezłym stanie albo nawet samą bramę wjazdową po taniości z tych rozbiórek. Pisać priv.

 2. OJ BUDIWALNIEC widać, że jesteś budowlaniec, nie nauczyłeś się czytać ze zrozumieniem, właśnie dla takich jak TY przywrócili podstawówki

 3. Co z DW 836 relacji Bychawa-Piaski? Odcinek w miejscowości Chmiel wygląda jak pole minowe. Przejażdżka tamtędy przypomina przeprawę przez kartoflisko.

 4. Smutny widok tyle wyciętych drzew.Ciekawe czy posadzą coś w zamian.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.794zł 0.51%
  • GBP 5.2622zł 0.25%
  • EUR 4.5539zł -0.25%
  • CHF 4.145zł -0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS