Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wybuchowe znalezisko w podłodze domu

Podczas remontu jednego z domów w gminie Stary Brus pracownik budowlany natknął się na granat ręczny, który znajdował się w podłodze budynku. Wezwani na miejsce policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów.

Wczoraj przed południem oficer dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o niewybuchu, który został znaleziony podczas prac remontowych domu w gminie Stary Brus w powiecie włodawskim. Na miejsce skierowano patrol policji.

Mundurowi ustalili, że pracownik podczas prac remontowych znalazł w podłodze granat. Policjanci zabezpieczali miejsce do czasu przybycia wyspecjalizowanej jednostki.

Saperzy bezpiecznie usunęli niewybuch i potwierdzili, że znalezisko to granat ręczny F1 bez zapalnika, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

(fot. Policja Włodawa)

6 komentarzy

  1. Schowany na czarną godzinę…

  2. Amba fatima komentarz był i mi ma ?

  3. Brak zapalnika. Co w tym niebezpiecznego?

    • Bo widzisz, to jest tak, wiele lat temu szeregowi żołnierze, szeregowi policjanci byli szkoleni co to są granaty jak działają, co to jest zapalnik do nich, jak wykręcić i jak wkręcić aby nie był to ich ostatni granat. Obecnie szeregowy gliniarz nawet nie wie którą stroną lufy pocisk ją opuszcza, a co dopiero F1 bez zapalnika. Stawiam, że to tylko skorupa wypełniona przeważnie gipsem służąca do szkoleń. Takie szkolne F1 były nawet w każdej szkole średniej w salach PO.

  4. „Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie” 🙂

  5. Są jeszcze dwa. W świątecznym ubraniu.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo