690 680 960

Wybrał się na grzyby i odłączył od grupy. Ponad 120 osób szukało 78-latka

Wczoraj na terenie powiatu zamojskiego doszło do zaginięcia starszego mężczyzny. 78-latek wybrał się z rodziną do lasu na grzyby, jednak w pewnym momencie odłączył się od grupy i poszedł w nieznanym kierunku.

W poniedziałek po południu zamojscy policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu podczas grzybobrania 78-letniego mieszkańca gminy Szczebrzeszyn. Mężczyzna wybrał się z rodziną na grzyby, jednak w pewnym momencie odłączył się od grup i udał w nieznanym kierunku. Do zaginięcia doszło w okolicach miejscowości Kąty Drugie.

Początkowo członkowie rodziny sami szukali krewnego, jednak gdy ich poszukiwania nie przyniosły efektu postanowili poprosić o pomoc służby ratunkowe. Na miejscu poszukiwania prowadzili policjanci, a także druhowie z okolicznych OSP oraz strażacy PSP ze Szczebrzeszyna. Zaangażowali się również krewni i okoliczni mieszkańcy. Łącznie w poszukiwaniach brało udział ponad 120 osób.

Dwie godziny od zgłoszenia mężczyzna został odnaleziony. Policjanci przekazali zaginionego pod opiekę rodzinie. Wezwana załoga karetki pogotowia zbadała 78-latka, jego stan był dobry, wiec mógł pozostać w domu.

(fot. pixabay.com)

4 komentarze

  1. A Wy nie wierzycie, że 80-latek potrafi wbiec na przejście. Rodzinie czmychnął, to i na elektrycznej hulajnodze może wyjechać zza żywopłotu, wprost przed rozpędzony pojazd.

Kursy walut

  • USD 4.3043zł -0.47%
  • GBP 5.3177zł -0.23%
  • EUR 4.6801zł -0.1%
  • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas