Wybory 2015: PiS zdecydowanie wygrywa w sondażach

Z opublikowanych właśnie sondażowych wyników wyborów do Sejmu, zdecydowaną wygraną zanotowało Prawo i Sprawiedliwość.

Przygotowane przez ipsos sondażowe wyniki wyborów wskazują na zdecydowaną wygraną Prawa i Sprawiedliwości z wynikiem 39,1 proc. głosów. Platforma Obywatelska miała uzyskać 23,4 proc. głosów a na trzecim miejscu jest partia Kukiz’15, która uzyskała 9,0 proc. głosów. Do parlamentu wejdzie jeszcze Nowoczesna – 7,1 proc. oraz Polskie Stronnictwo Ludowe – 5,2 proc. głosów.

Poza progiem wyborczym znalazły się: Zjednoczona Lewica – 6,6 proc. KORWiN – 4,9 proc. oraz Razem – 3,9 proc.

Rozkład mandatów przedstawia się następująco: PiS 242 mandaty, PO 133 mandaty, Kukiz’15 44 mandatów, Nowoczesna 22 mandaty oraz PSL 18 mandatów.

Według zapewnień, średni błąd nie powinien przekroczyć 2 punktów procentowych. Sondaż przeprowadzono na zlecenie stacji TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsat. Jutro Państwowa Komisja Wyborcza poda, które komitety i z jakim wynikiem dostały się do parlamentu. Natomiast pełne i ostateczne wyniki znane będą we wtorek.

Wybory w naszym regionie przebiegały nadzwyczaj spokojnie. Nie zanotowano żadnych poważniejszych incydentów wyborczych. W komisji wyborczej nr 60, przy ul. Pana Balcera w Lublinie część z kart nie posiadała pieczęci. Co ważne, komisja nie zorientowała się o tym, do czasu kiedy to sami głosujący nie zwrócili na to uwagi. Oddane na takich kartach głosy są nieważne, ile ich było, okaże się podczas liczenia.

Z kolei przed godziną 13 jeden z głosujących w Zespole Szkół w Zakrzówku w powiecie kraśnickim powiadomił komisję o rozpylonym w budynku najprawdopodobniej gazie. Miał bowiem poczuć silny i drażniący zapach. Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja. Jednak strażacy nie wykryli żadnej groźnej substancji. Głosowanie nie zostało przerwane.
Za to sporo interwencji zanotowali policjanci jeszcze przed wyborami. W trakcie ciszy wyborczej wielokrotnie przyjmowano zgłoszenia o kradzieży lub też dewastacji plakatów i banerów wyborczych.

(fot. lublin112.pl)
2015-10-25 21:07:25 materiał aktualizowany

Zobacz również

25 komentarzy

 1. mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego lewaki się nie dostali? Nie to żeby mi było smutno i źle z tego powodu 🙂 Poprostu nie rozumiem jak to działa skoro mają poparcie powyżej 5%.

 2. No to teraz Polską będą rządzić księża i Kaczyński na czele. Trzeba spierdzielac z kraju, bo będzie wojna z ruskimi. No i trzeba zapomnieć o UE.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS