690 680 960

Wstrzymany ruch na drodze krajowej. Trzy lata temu zginęła tam 18-latka

Trwa proces mężczyzny oskarżonego o śmiertelne potrącenie 18-latki. Decyzją sądu, w miejscu zdarzenia przeprowadzany jest eksperyment procesowy. Trasa została zablokowana.

Kilka godzin mogą potrwać utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Zofianka Górna. Jest to odcinek między Janowem Lubelskim a Zamościem. Decyzją sądu, przeprowadzany tam jest eksperyment procesowy związany z tragicznym wypadkiem, jaki miał miejsce trzy lata temu. W związku z tym ruch pojazdów został całkowicie wstrzymany. Jak wskazują policjanci, będą one przepuszczane w miarę możliwości.

Do wypadku doszło w sierpniu 2019 roku. Poruszająca się rowerem młoda kobieta została potrącona przez samochód osobowy. Kierowca toyoty zatrzymał pojazd, wysiadł, popatrzył na leżącą na jedni nieprzytomną rowerzystkę, po czym odjechał z miejsca wypadku. Pierwszej pomocy poszkodowanej udzielili przypadkowi świadkowie zdarzenia.

Pomimo starań lekarzy, nie udało się uratować życia 18-latki. Zmarła w szpitalu nie odzyskawszy przytomności. Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili, kto kierował toyotą i zatrzymali mężczyznę. Nie było z tym większych problemów, bowiem z pojazdu po uderzeniu w rower odpadła tablica rejestracyjna. Badanie alkomatem wykazało, że 51-latek w momencie zatrzymania był trzeźwy. Obecnie trwa proces mężczyzny.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

10 komentarzy

 1. Tysiące godzin pracy: śledczych, biegłych, prokuratury, sądów. Kilka lat procesu. A w nawet ewidentnej winy w wypadku śmiertelnym… pseudokara w zawieszeniu i 2000PLN grzywny. Czyli mniej niż za jazdę rowerem po pijaku.

 2. Potrącił dziewczynę w środku dnia, zatrzymał się aby popatrzeć co się stało, nie pomógł, nawet zgubił tablice rejestracyjną, kobieta zmarła… 3 lata później sąd dalej się „zastanawia”.

 3. Był trzeźwy, co w przypadku ucieczki z miejsca wypadku jest jakimś ewenementem… Szkoda młodego życia. Wyrazy współczucia dla rodziców, bliskich. Mam nadzieję, że kiedyś wreszcie zrobią drogę rowerową na tej trasie, niestety jak zwykle dla kogos za późno.

  • Jak nikt nie widział to nie wiadomo czy on kierował, może to 3 lata własnie zeszło się aby to ustalić

 4. Akurat teraz robią tam przebudowę i będzie chodnik i droga rowerowa do samego Janowa.

  A w tym przypadku przydałby się Sędzia Dredd.

  • No niestety tam nie ma żadnej przebudowy ani budowy ścieżki. GDDKiA poszła na łatwiznę i namalowała „ciągłą” linię od Zofianki Górnej do Dolnej. Problem był i będzie niezależnie jakich linii tam domalują,a znaków nastawiają – tu potrzebna jest ścieżka

 5. I to jest właściwe podejście do sprawy kilka a nierzadko kilkanaście lat procesów ,wszyscy muszą zarobić ,adwokaci ,rzeczoznawcy i cala reszta darmozjadów .Trzeba dbać żeby nikomu pracy nie zabrakło.A sprawiedliwość ? A kto by się takimi bzdetami przejmowal ? Grunt że wszyscy mają robotę i kasa leci

 6. Karol ,z tak n podejściem nadajesz się na adwokata ,będziesz z czarnego to białe za gruby hsjs

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!