690 680 960

Wsparcie strażaków podczas kryzysu migracyjnego (zdjęcia)

W trakcie trwającego kryzysu migracyjnego działania wojska i policji wspierają strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej. Oprócz nich w działaniach udział biorą również straży z lokalnych OSP.

Jak informuje PSP w Białej Podlaskiej, z uwagi na panującą sytuację przy granicy polsko–białoruskiej i wprowadzony stan wyjątkowy w części gmin, na byłym lotnisku w Białej Podlaskiej stacjonują wojskowe śmigłowce, których zadaniem jest patrolowanie granicy państwa.

Od dnia 26 października br. zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Białej Podlaskiej oraz okolicznych OSP biorą udział w zabezpieczeniu startów, lądowań oraz tankowania tych śmigłowców. Łącznie strażacy uczestniczyli już 38-krotnie w tym zabezpieczeniu.

W związku z kryzysem migracyjnym w okresie od 01.09.2021 – 10.11.2021 PSP odnotowała ogółem 307 działań, w których udział brały Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej, z czego 237 zdarzeń przy wsparciu działań na wschodniej granicy. W ramach tego wsparcia strażacy dostarczali wodę do celów sanitarnych, wspierali działania w oznakowaniu terenu, udostępniali oświetlenie, usuwali konary, udostępniali namioty oraz umożliwiali wyjazd z trudnego terenu.

(fot. PSP)

6 komentarzy

  1. Nie potępiam ale zwracam uwagę że kiedyś Wojsko było samowystarczalne. Mieli wszystko i mogli działać sami. Dzisiaj jakoś się ich nie nadwyręża.

    • Wojsko ma bronić kraju przed innym wojskiem. Tu na razie zagrożenia nie ma.

    • Do wojska szli idioci, którzy sami byli bezużyteczni, ale proste polecenia wykonywali. Teraz idioci, ale jeszcze leniwi i z wymaganiami. Policja, strażacy, SOKiści, zaraz będą wysyłać urzędników, nauczycieli, a skończy się przymusowymi pracami społecznymi dla wszystkich obywateli jak w ustroju socjalistycznym, który ten rząd przywraca.

  2. Straż miejską tam wysłać, bardziej tam się przydadzą.

  3. Emerytow i rencistow jeszcze niech wysla

  4. Ciekawe ilu z tych migrantów ma obecnie covida.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska