690 680 960

Kolejne próby nielegalnego, siłowego przekroczenia granicy. Jedna z grup cudzoziemców liczyła około 500 osób (wideo)

Minionej nocy doszło do ponad pół tysiąc prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski. Było również kilka prób siłowego przekroczenia granicy.

Minionej doby na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 501 prób nielegalnego przekroczenia tego odcinka. Funkcjonariusze SG wydali 31 postanowień o opuszczeniu terytorium RP.

Było również kilka prób siłowego przekroczenia granicy przez duże grupy cudzoziemców, jedna z nich liczyła ok. 500 osób. W jednym z przypadków białoruskie służby najpierw dokonały rekonesansu. Najprawdopodobniej uszkodziły ogrodzenie. Następnie Białorusini zmusili migrantów do obrzucenia kamieniami polskich żołnierzy, by odwrócić ich uwagę. Próba przekroczenia granicy nastąpiła kilkaset metrów dalej.

Wczoraj policjanci podczas kontroli drogowych zatrzymali 3 osoby, w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani to obywatele Czeczenii, Syrii i Gruzji. Kurierzy chcieli przewieźć 28 osób nielegalnie przebywające w Polsce. Wkrótce zatrzymane osoby staną przed sądem.

(fot. WOT)

4 komentarze

 1. Janina Łatka - Zdziurkom

  Funkcjonariusze SG wydali 31 postanowień o opuszczeniu terytorium RP – i co, posłuchali ?

 2. a pier… komuchy jak zwykle przeciw

  • Komuchy to miały takie granice że nikt by się nie przecisnął. Teraz masz prawicę co chce siłę roboczą, i ją sprowadza masowo, usypiając czujność społeczeństwa teatrzykami na granicy.

 3. Nakarmić tłustym bigosem i wysłać na białoruska stronę to później i białoruskie służby by się w tym miejscu nie krecily

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas