Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Wsiadaj na rower i przyjedź na piknik. Za każdych stu uczestników, do Domu Dziecka trafi jeden rower

W niedzielę w Lublinie odbędzie się piknik rowerowy. Co więcej, za każdą setkę uczestników, którzy przyjadą na miejsce, dla jednego z domów dziecka trafi rower. Organizatorom zależy na przekazaniu jak największej liczby jednośladów.

W najbliższą niedzielę 24 kwietnia, pod budynkiem galerii handlowej Felicity w Lublinie, odbędzie się piknik poświęcony bezpieczeństwu osób poruszających się na dwóch kółkach. Podczas imprezy przeprowadzone zostaną liczne konkursy, m.in. na najpiękniejszą modową stylizację jednośladu, w których do wygrania będą m.in. 2 zegarki Festina i rower Skoda.

Odwiedzający „Piknik na Dwóch Kółkach” będą mogli także skorzystać z miasteczka ruchu drogowego oraz specjalnie przygotowanego toru przeszkód, na którym najmłodsi spróbują swoich sił w pokonaniu wyznaczonej trasy. Przygotowano też prezentację sprzętu policyjnego a w specjalnej strefie będzie można bezpłatnie oznakować rower, by zabezpieczyć go przed kradzieżą.

Odbędą się również pokazy trialu rowerowego w wykonaniu wielokrotnego rekordzisty Guinnessa Krystiana Herby. Nie zabraknie również akcentu edukacyjnego – pokazów i warsztatów ratownictwa medycznego oraz symulacji działań powypadkowych. W specjalistycznym Krwiobusie będzie możliwość honorowego oddania krwi.

Jednak celem imprezy jest także pomoc dla podopiecznych Placówki Opieki nad Dzieckiem i Rodziną „Nasz Dom” w Rybczewicach. Sponsor pikniku zobowiązał się do przekazania jednego roweru za każdych stu rowerzystów, którzy przyjadą na piknik.

– Bardzo gorąco zachęcamy Państwa zarówno do udziału we wspólnej rowerowej jeździe pod Felicity jak również do rozpropagowania szlachetnej idei wśród Państwa rodzin, współpracowników i znajomych. To nic nie kosztuje, a może dać sporo radości dzieciom z domu dziecka – wyjaśnia Radosław Sawicki ze Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”.

Z Piknikiem Rowerowym połączony zostanie Zlot Foodtrucków na którym można będzie spróbować jedzenia ze wszystkich stron świata. Wśród pojazdów w których serwowane będzie jedzenie spotkamy: Burgers on the Road, Burger na kółkach, Don Cesar, Flammaster, Francuska Robota, Makaroniarze, Mała Belgia, Mam Cię Zjem Cię, Momo-Smak oraz Pan Baton.

Impreza odbędzie się w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp wolny.

Wsiadaj na rower i przyjedź na piknik. Za każdych stu uczestników, do Domu Dziecka trafi jeden rower

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2016-04-20 22:42:11

14 komentarzy

 1. Niech przekażą jak największą liczbę rowerów bez względu na frekwencję. To proste. Pomagamy czy LICZYMY I WYMAGAMY? Oto jest pytanie niekoniecznie na śniadanie…

 2. Pojechac do Feliciru rowerem? Ciekawe którędy? Moze glowna trasa Witosa? Toz to samobójstwo w bialy dzien!

  • e tam, specjalnie właśnie tamtędy jeździłem z LSM na Rataja bo mi wygodnie było.

   dla tych dla których jezdnia jest bee (albo z dziećmi jadą) proponuję – ścieżką do mostu kultury, potem chodnikiem przez rondo koło Gali, fabryczną i Męczenników po lewej stronie (prawie nikt tam nie chodzi, tylko koło przystanku trzeba uważać), wrońską i Rudlińskiego do ronda pod Makro i Obi, potem serwisówką po prawej stronie Witosa do podziemnego wjazdu do Felcity (ostatni krótki fragment chodnikiem) i voila

 3. A w niedziele 12 stopni i deszcz… przekaza co najwyzej kierownice i tylne kolo

  • miód na myślenie

   Я риерниле.

   • udało ci sie… straciłem minutę by przetłumaczyć w translatorze a następnie wyszukać w google co to znaczy a teraz tracę kolejną by Cię powiadomić że dalej nie wiem co napisałeś 😀

 4. Dlaczego akurat tam, zgadzam się z Pauliną. Jest wiele innych ciekawszych miejsc np. Marina , Dąbrowa nad naszym zalewem.

 5. Zalecam jazdę polem lub rowem bo może dojść do tragedii. Rower to bardzo niebezpieczny sprzęt. To jest to samo co spacer po jezdni.

 6. Fantastyczny pomysł. Tylko jak tam BEZPIECZNIE rowerem dojechać? W autobusie go przywieźć?

 7. która ścieżka rowerowa prowadzi do Felicity? Nie żebym się czepiał ale są lepsze miejsca na organizację tego typu imprez niż okolice Witosa gdzie w sumie nie ma którędy bezpiecznie na rowerach z dziećmi dojechać.

 8. Jeśli ktoś chce się zjawić to proponuje dojazd przez DMM (ścieżka rowerowa) -> Dekutowskiego (ścieżka rowerowa) tu możemy zjechać na serwisówkę wzdłuż Witosa albo lecimy dalej Grygowej (ścieżka rowerowa) i tu zjeżdżamy na Pancerniaków. W obu przypadkach (serwisówki i Pancerniaków) musimy pokonać niecałe 400 m bez ścieżki rowerowej.

 9. Co to za komentarze? Samochodami jeździć potraficie po drogach publicznych, ale jak już na rower wsiąść i pojeździć po mieście – to już panika! Przepisy są takie same. Będąc za kółkiem, gdy chroni Was karoseria, to odważni jesteście… Pozdrawiam i życzę miłego dnia, no i szerokości mobilki 🙂

 10. Ze Świdnika:
  1. Koło starej stacji wzdłuż lasu, potem Rataja do Pancerniaków.
  2. Ścieżka rowerowa wzdłuż lotniska, ścieżka przez Zadębie potem ścieżka aż do Grygowej, sygnalizacja, potem wydzielony dla rowerów pas przez wiadukt na Grygowej.
  3. (radzę użyć kamizelki odblaskowej) Rondo przy CarLux-ie potem Jana Pawła, po zjeździe z wiaduktu skok pod budynki Poczty Polskiej, dalej koło zajezdni MPK do Pancerniaków

Z kraju

Polityka i społeczeństwo