Dorohusk: Chciał przemycić sowieckie odznaki i medale

Kilkadziesiąt pamiątkowych odznak i medali próbował przemycić przez granicę 40-letni kierowca forda. Na przedmioty natrafili celnicy na przejściu granicznym w Dorohusku.

Do ujawnienia próby przemytu doszło na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku. Celnicy podczas kontroli auta marki Ford natrafili na owinięte folią pudełko, wsunięte pod siedzenie.

40-letni kierowca forda nie przyznał się do paczki twierdząc, że przesyłkę miał tylko przewieźć do Polski na prośbę znajomego. Gdy celnicy zajrzeli do środka okazało się, że prośba dotyczyła 72 medali i odznak okolicznościowych z okresu Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, w tym m.in. odznaczeń wojennych. Do przedmiotów dołączona była także legitymacja i pamiątkowa moneta.

Wartość przesyłki oszacowano na prawie 15 tys. zł.

Mężczyzna nie zgłosił kolekcji do odprawy, odznaki i medale trafiły więc do magazynu urzędu celnego. 40-latek usłyszał zarzut przemytu, za co grozi mu kara grzywny.

2016-04-20 23:11:27
(fot. Izba Celna)

Zobacz również

4 komentarze

  1. W Krasnymstawie kierowca za zabójstwo i ucieczkę dostał mandat 500 zł,a ten dostanie dużo więcej.

  2. może to miały być odznaczenia dla „zielonych ludzików” w Polsce? Sporo tej ruskiej swołoczy kręci się teraz po kraju, a zwłaszcza po Lublinie, jako tzw. studenci zza wschodu… oczywiście płacimy za ich „studia” paroletnie parę set tysięcy od łebka z Naszych Podatków, nie wspominając o „stypendiach” jakie dostają…

  3. Te medale są gówno warte dawali je masowo w setkach tysięcy jedyną wartość mają te nieliczne( pozłacane) to był kicz jak z odpustu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Spotkanie integracyjne dla rodzin z Ukrainy
Ostatni mecz sezonu!
Zbiórka elektrośmieci w szczytnym celu. Akcja wesprze leczenie Amandy z Lublina
Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk