Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

We wschodniej części kraju sypnie śniegiem. W sobotę opady dotrą do Lublina

Weekend we wschodniej części kraju zapowiada się ze śniegiem. Do Lublina opady dotrą w sobotę.

Noc będzie bardzo mroźna. Najzimniej będzie na północnym – wschodzie, gdzie temperatura spadnie poniżej -20 °C. Z kolei najcieplej ma być w rejonach południowo – zachodnich, gdzie termometry wskażą od -10 °C do -8 °C. Największe zachmurzenie prognozowane jest w południowej połowie kraju. Na północy i w centrum powinno być pogodnie. W ciągu dnia najwięcej chmur spodziewanych jest na południu, natomiast im dalej na północ, tym chmur będzie mniej.

Przed południem na Podkarpaciu i we wschodniej Małopolsce zacznie sypać śnieg. W ciągu dnia strefa opadów będzie się przemieszczać dalej na północ. Wieczorem rozpada się na Lubelszczyźnie i Ziemi Świętokrzyskiej. Temperatura maksymalna wyniesie od -13 °C na Podlasiu do -8 °C na południu. W nocy strefa ciągłych opadów śniegu dotrze do Mazowsza, Warmii i Podlasia. Temperatura minimalna wyniesie od -19 °C na północy do -10 °C na południu.

W ciągu doby pokrywa śnieżna we wschodniej Polsce zwiększy się od 5 cm do nawet 15 cm. Kierowcy z tych regionów muszą zachować ostrożność, gdyż warunki drogowe na pewno ulegną pogorszeniu.

W niedziele opady śniegu mogą utrzymywać się jeszcze na wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od -9 °C na północy do -6 °C na południu. Noc z niedzieli na poniedziałek będzie już zdecydowanie cieplejsza. Według aktualnych prognoz w poniedziałek do Polski zachodniej wkroczy strefa opadów śniegu, a temperatura wzrośnie do -7 °C na Podlasiu i nawet 0 °C w Słubicach. Modele numeryczne wskazują również, że w kolejnym tygodniu nie powinno być już tak silnych mrozów, jak obecnie.

2014-01-24 21:20:31
(fot. lublin112.pl, prognoza oprac. przez serwis www.lowcyburz.pl)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo