Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

LIST OD CZYTELNIKA: Czy w Krasnymstawie musi dojść do tragedii? Ulice i uliczki w wielu miastach pokryte lodem

Docierają do nas co chwila sygnały od czytelników o lekceważącym podejściu władz poszczególnych gmin i miast do kwestii odśnieżania ulic i uliczek. To nie są sygnały pojedynczych osób, to informacja za informacją, które do nas wysyłają Czytelnicy.

Dostajemy coraz więcej informacji od Czytelników w kwestii odśnieżania ulic i uliczek w wielu gminach i miastach naszego regionu. Czy zarządzający nimi ludzie zapomnieli o bezpieczeństwie i obowiązku zimowego utrzymania dróg w należytym stanie?

-Byłem dzisiaj w Krasnymstawie. Już po wjechaniu do miasta od strony Lublina rozpoczyna się walka z lodem i kierownicą. Auto nawet przy małej prędkości ucieka na boki a wyhamowanie przed przejściem dla pieszych graniczy z cudem. Jazda nawet 10km/h jest ryzykowna. Władze miasta zapomniały chyba o swoich obowiązkach. Z tego co zaobserwowałem w okolicy urzędów, już nie tylko w tym mieście, odśnieżenie jest na lepszym poziomie – pisze do nas rozgoryczony Czytelnik.

Faktycznie w większości małych miast regionu na ulicach i uliczkach rozwijanie większych prędkości, nawet tych dozwolonych jest ryzykowne. Władze miast zapomniały o porze roku jaką jest zima, m.in. w Krasnymstawie, Lubartowie i Radzyniu Podlaskim. W tym ostatnim sytuacja powtarza się sprzed roku. Dojazdy do skrzyżowań pokryte są lodem a komuś najwyraźniej brakuje wyobraźni, do czego takie niedopatrzenie może doprowadzić.

Zimą 2013 roku próbowaliśmy nawet pytać w Urzędzie Miasta w Radzyniu Podlaskim dlaczego dochodzi do takiej sytuacji. Uzyskaliśmy odpowiedź, że to kwestia oszczędności. Czy warto oszczędzać na życiu i zdrowiu mieszkańców?

Nie lepsza sytuacja jest w Lublinie na wielu ulicach i uliczkach. Dotarł do nas mail o treści: „-Witam chciałabym poruszyć temat odśnieżania na wjazdach i wyjazdach ze stacji paliw na ul. Diamentowej, to masakra istne lodowisko. Zamiast siedzieć i się nudzić, wzięli by się jakoś za pozbycie tego lodu, nie idzie w ogóle wyhamować.”

Nieciekawa sytuacja była również w gminie Głusk. Jak informowali nas mieszkańcy okolice Urzędu Gminy były wzorowo odśnieżone a na głównej ulicy leżał lód. W tamtym roku jedna z mieszkanek w czasie jazdy wypadła z drogi i niemal wjechała do przydrożnej rzeczki.

W całym regionie można znaleźć podobne miejsca, gdzie zalega warstwa ujeżdżonego śniegu. Głównie na niektórych odcinkach dróg wojewódzkich oraz na drogach lokalnych. Jedyne co pozostaje kierowcom to zdjąć nogę z gazu i liczyć na to samo ze strony innych użytkowników drogi.

Przypominamy!

W przypadku wystąpienia obfitych opadów śniegu, zgłoszenia dotyczące odśnieżania prosimy kierować bezpośrednio do Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

Telefon dyżurny: 81 466 57 89 – w godzinach 06.00 – 21.00. W pozostałych godzinach interwencje można zgłaszać do Straży Miejskiej Miasta Lublin pod numerem telefonu 986.

2014-01-24 20:35:51
(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

  1. Gmina strzyżewice.. piotrowice, bystrzyca stara itd nic nie odsniezone. istna szklanka. gruba warstawa lodu na calej ulicy. plugi jezdza podniesione i nic nie sypia.

  2. To jest czyste skurwysyństwo z trzech miesięcy zimowych mieliśmy jak sobie przypominam 3 dni zimy a reszta to wiosna lub wczesna jesień chodzi mi o pogodę to gdzie podziały się materiały na drogę się pytam które miały być wysypane przez ten okres , kilka dni temu jak było jeszcze +10 stopni oglądając jedne z lubelskich wiadomości osobiście słyszałem jak jakiś marny kierowniczyna się wypowiadał że zimy niet i jakie to straty są ponieważ oni mają z kilometra płacone , no to panowie dzierżyjcie sprzęt w dłoń i wykażcie się teraz pozdrawiam.
    Ps. mam nadzieję że materiał na drogi z tych 3 miechów nie dostał nóg

  3. Dobrze prawi. Strzyżewice, Nowa i Stara Bystrzyca, Piotrowice to sam lód! a milicjanty stoją i łapią czy ktoś wyhamuje przed stopem czy wlepią komuś mandat bo ma problem z hamowaniem na lodzie.

  4. Gmina strzyzewice polecam łyżwy. świetnie sie jezdzi na nich po ulicy. samm lod na calej drodze.

  5. Kiełczewice to samo (miejscowosc naleząca do strzyzewic) istna szklanka.. Droga na Bychawe od Strzyżewic również słabo.. wystarczyło wcześniej posypąć tak jak jest np w Dąbrowie, posypali wczesniej zgarneli i mozna jechac.

  6. Przeciez tutaj chodzi o to że samochody same rozjezdza.. przeciez jak jest lod na ulicy to od jazdy samochodem robia sie 2 slady ktore sie okropnie nie bezpieczne jak sie z nich wypadnie. masakra

Z kraju