Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wracali z wyjazdu w góry, autokar wpadł do rowu. Większość poszkodowanych opuściła już szpitale

Wciąż nie zostały ustalone przyczyny wczorajszego wypadku autokaru, jaki miał miejsce koło Krasnegostawu. Dobra wiadomość jest taka, że większość poszkodowanych nie odniosła poważniejszych obrażeń ciała.

Większość osób, które zostały poszkodowane we wczorajszym wypadku litewskiego autokaru na trasie między Lublinem a Zamościem, opuściła już szpitale. W zdarzeniu poszkodowanych zostało 13 osób, z czego siedmioro z nich to dorośli, zaś pozostałe sześć to dzieci w wieku od 12 do 17 lat.

Jak nam przekazano, na szczęście w przypadku sześciu osób dorosłych i dwójki dzieci, obrażenia których doznały były niegroźne. Tym samym mogły one opuścić szpitale. Obecnie przebywają tak już tylko cztery osoby. Chodzi o kobietę, która była w najpoważniejszym stanie, oraz trójkę nastolatków.

Na razie przyczyna wypadku wciąż pozostaje nieznana. Policjanci wyjaśniają, że cały czas prowadzone są w tej sprawie czynności. Decyzję o dalszych krokach podejmować ma prokuratura.

Przypomnijmy, do wypadku doszło w miejscowości Łopiennik Podleśny w powiecie krasnostawskim. Autokarem podróżowało 46 osób, które to wracały z wycieczki w góry. Pojazd jechał od strony przejścia granicznego z Ukrainą. Na prostym odcinku drogi autokar zjechał z jezdni na pobocze, po czym wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Badanie alkomatem wykazało, że 64-letni kierowca był trzeźwy.

(fot. lublin112)

13 komentarzy

 1. Niedzielny kierowca

  Problem ze mną?, ja nie muszę się dowartościowywać chwaląc się wpisami o swoich dokonaniach. Szkoda, że cię nie poznałem na tym wypadku to byś mi nawrócił samochodem, bo jak sam zauważyłeś jako niedzielny kierowca nie udało mi się to i musiałem czekać w korku. Pisz logicznie, bo nie wiem, co niby masz mi wybaczać. Odnoszę wrażenie, że twoja tolerancja jest na poziomie protestujących za LGBT, jak byś nie wiedział mam prawo do swojego zdania i ty niczego nie musisz mi wybaczać. Wiem, że nie jesteś w stanie tego pojąć.

 2. @Niedzielny kierowca
  Jakich dokonaniach człowieku? To, że stałem jakiś czas i czekałem na uruchomienie wahadła i przy okazji widziałem co się dzieje w okolicy tego przewróconego na bok autokaru jest jakimś dokonaniem? Masz prawo do swojego zdania, oczywiście, jakkolwiek nieobiektywne by nie było. Pewnie, że bym Ci pomógł zawrócić (nawrócić to jakieś dziwne słowo, raczej z wiarą związane). Sam piszesz nielogicznie i komuś, kto na pewno podstawówkę przynajmniej skończył nie zamierzam robić jakichś skryptów z komentarzy, w końcu czytanie ze zrozumieniem nawet w tej podstawówce było. Co do mojej tolerancji to akurat niewiele wiesz, mam alergię na ludzką głupotę i jej nigdy nie będę tolerował, tylko tyle. Przy okazji protestuje się przeciw czemuś, a nie za. Coś czuję, że jakiś bystry to Ty akurat nigdy nie byłeś.

  • Niedzielny kierowca

   Teraz to już ewidentnie widać, że sam Siebie chwalisz i jesteś Kimś ze służb na miejscu, mój język był dostosowany do Twojego poziomu z poprzednich komentarzy, jednak widzę, że umiesz pisać,. Niestety kultury to Ty nie masz bo zacząłeś wpisy od obrażania mnie. Mogę mieć podstawówkę, ale honoru i kultury nie da się wyuczyć i odpiszę twoimi słowami cyt. Coś czuję, że jakiś bystry to Ty akurat nigdy nie byłeś. Żegnam miło było może podyskutujemy przy okazji innych artykułów, za jakieś 2-3 tygodnie bo wtedy wracam z trasy, dlatego nie będę już pisał w tej sprawie, ale fajnie, że obnażyłem samochwalstwo i poirytowałem (nie będę kończył z uwagi na reprezentowany poziom).

Z kraju

Polityka i społeczeństwo