Wracali z włamania, wpadli na gorącym uczynku

We czterech wpadli na gorącym uczynku, chwilę po włamaniu do jednej z firm w Bełżycach. Mieszkańcy Lublina i Łęcznej mieli przy sobie ponad 100 tys. złotych, kominiarki oraz urządzenie służące do zagłuszania sygnału radiowego.

W nocy z 15 na 16 września doszło do włamania do jednej z firm znajdującej się w Bełżycach. Łupem sprawców padła gotówka w kwocie prawie 120 000 tys. zł.

Policjanci podczas wykonywania czynności w tej sprawie, w minioną niedzielę, około godziny 3:30 zauważyli pojazd marki Volkswagen zaparowany ponad 300 metrów od okradzionej firmy. W aucie siedział mężczyzna, który odmówił podania swoich danych oraz nie chciał wyjaśnić dlaczego przebywa w tym miejscu.

Po chwili kryminalni zauważyli kolejnych trzech mężczyzn idących od strony firmy w kierunku auta. Byli oni bardzo zaskoczeni widząc funkcjonariuszy, podjęli próbę ucieczki, ale po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Mężczyźni podczas zatrzymania stawili opór i byli agresywni.

Okazali się nimi mieszkańcy Lublina i Łęcznej w wieku 28 i 32-lat, którzy wracali z włamania. Kryminalni przy zatrzymanych ujawnili skradzioną gotówkę z pomieszczenia biurowego firmy w kwocie ponad 100 000 tys. zł. Ponadto znaleźli przy nich kominiarki oraz urządzenie służące do zagłuszania sygnału radiowego. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

Jak się okazało ci sami sprawcy dokonali wcześniejszego włamania. Policjanci zabezpieczyli dodatkowo od zatrzymanych na poczet przyszłych kar gotówkę w kwocie prawie 10 tys. zł oraz samochód marki Volkswagen Passat. Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty.

Zatrzymany 28-latek w sierpniu wyszedł z więzienia, gdzie obywał karę pozbawienia wolności za to samo przestępstwo. Teraz będzie odpowiadał w warunkach recydywy, tak więc grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Natomiast trzem 32-latkom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

68-135265_g

68-135271

68-135270

2018-10-02 14:51:39
(fot. wideo Policja Lublin)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Uciąć łapki. Puścić wolno.

 2. Ale Janusze 😀 Fajni tacy, nie za mądrzy 😀

 3. Szopenfeldziarze.

 4. Kolejne dobre mordy idą na odpoczynek. Czujcie się jak u siebie. Rakieta z cebulą i wazeliną już leci. Niech wam się wiedzie w przyszłych związkach 1m+1m(lub wielu)

 5. Kiedyś takim się odrąbywało łapki siekierką i po sprawie

 6. Nie to abym się czepiał, ale cyt. ,,Zatrzymany 28-latek w sierpniu wyszedł z więzienia, gdzie obywał karę pozbawienia wolności za to samo przestępstwo” – czyli odsiedział już wcześniej za to włamanie ?

 7. No i jeszcze 100 000 tys zł= 100 000 000 zł, chyba tyle jednak nie mieli ?

 8. To pewnie nieźle był zaparowany ten VW że go zobaczyli.

 9. Brać za d..ę szefa okradzionej firmy lub któregoś pracownika, bo nie wierzę, że ci czterej dżentelmeni wiedzieli, iż akurat w tej firmie będzie dwa razy tak duży hajs. Na 200% musiał ktoś jeszcze z nimi współpracować i dać im cynk, bo na wróżbitów mi nie wyglądają.

 10. gang olsena 😀

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”