690 680 960

Wpadł podczas akcji „Alkohol i narkotyki”. Nietrzeźwy kierowca przewoził dzieci autobusem

Włodawscy policjanci podczas akcji „Alkohol i narkotyki” zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna przewożący dzieci autobusem miał w organizmie 0,8 promila.

W poniedziałek rano patrol włodawskiej drogówki w miejscowości Wyryki – Adampol zatrzymał do kontroli drogowej autobus marki Mercedes. W autobusie znajdowało się siedmioro dzieci przewożonych do jednej z pobliskich szkół podstawowych.

Za kierownicą pojazdu siedział 55-letni mieszkaniec gminy Wyryki. W trakcie rozmowy z mężczyzną mundurowi wyczuli woń alkoholu. Jak się okazało po badaniu alkomatem, 55-latek miał blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 55-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat. Dodatkowo mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

13 komentarzy

 1. 0,8 to już przestępstwo a nie wykroczenie…

 2. Powinien jeszcze odpowiadać za narażenie dżesyk i brajanków

 3. No i ostrzeżenie w mediach zrobiło swoje !
  Na razie piszą tylko o jednym siniaku z wioski który nie czyta gazet i nie korzysta z internetu .
  Reszta sinych ryjów uciekła do komunikacji miejskiej .
  Od jutra można harcować .

 4. Jakim trzeba byc idiota aby po przeczytaniu komunikatu o lapace pijusow wsiada za kółko po chlaniu. Od soboty się już nie pije. Brak słów. Policjanci to chyba się kladli że śmiechu…

 5. Nie bronię go,.
  Bynajmniej.
  Takie zachowania trzeba tępić.
  Ale, postawmy tych piz..ych rurkowców,którzy maja PJ z tym gościem do testu i jestem pewien, że rurkowcy polegną…

 6. jestesmy w uni? 08 to poziom dopuszczalny w… niemczech francji irlandi etc

 7. We Włoszech, Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Francji, Hiszpanii czy Portugalii limit wynosi 0,5 promila. W tym wypadku lampka wina czy małe piwo nie stanowią przeciwwskazań do zajęcia miejsca za kierownicą. Najbardziej liberalna jest Wielka Brytania, dopuszczająca u kierowcy nawet 0,8 promila. wiec w czy m problem unijnie jest ok!

  • Bo w polszy wszystko na odwrót.Wolałbym jechać z zawodowym(wczorajszym) niż z obecnymi mistrzami co dla nich srajfon ważniejszy od drogi.Czekam kiedy zaczną karać pieszych za brak znajomości kodeksu drogowego.To dopiero by było.Paranoja.

 8. ed
  ja kładę się ze śmiechu jak czytam twoje wypociny:-)

 9. To jednego tylko złapali na całą akcję ? Nic nie trzeba było mówić w mediach.

 10. Dla kierowców zawodowych kat.C,D dopuszczalny poziom jest 00 w całej unii.Takze te barany co nie maja pojęcia niech podstawówkę najpierw skończą, a dopiero komentuje na 112.Dzisiaj takie głupie czasy ,że jajko mondrzejsze od kury.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas