Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wpadł na kradzieży, na koncie ma więcej przestępstw. Pogrążyły go ślady DNA (wideo)

Kraśniccy policjanci zatrzymali 47-letniego złodzieja. Podczas prowadzonych czynności procesowych okazało się, że mężczyzna trzy lata temu dokonał w warunkach multirecydywy rozboju na 67-latku. Potwierdziły to zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady DNA. Jednak to nie wszystkie przestępstwa na koncie multirecydywisty.

Policjanci z Kraśnika zatrzymali 47-latka, jako podejrzanego do kradzieży na terenie miasta. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna może mieć związek z rozbojem z 2020 roku. Wówczas do 67-letniego mieszkańca Kraśnika przyszedł nieznany mu mężczyzna, z którym rozmawiał i spożywał alkohol. W trakcie spotkania, bez powodu wstał i zaczął uderzać, dusić i kopać 67-latka. Ukradł wtedy z jego domu zegarki, telewizor, pieniądze na kwotę kilku tysięcy złotych, po czym zostawił go na podłodze i wyszedł z łupem.

Zabezpieczone na miejscu przestępstwa ślady DNA pozwoliły mundurowym po 3 latach postawić zarzut rozboju 47-latkowi w warunkach wielokrotnej recydywy, gdyż za podobne przestępstwa odbywał kary pozbawienia wolności.

Co więcej, śledczy postawili mu kolejne zarzuty kradzieży różnych przedmiotów na terenie miasta na kwotę kilku tysięcy złotych w recydywie, uszczerbek na zdrowiu innego mieszkańca Kraśnika w warunkach multirecydywy, a także naruszenie miru domowego mieszkanki Kraśnika.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt. Grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo Policja Kraśnik)

9 komentarzy

 1. Chyba dość miał wolności i obowiązków które z tego wynikają. Niektórzy tak mają.

  • Dyrdymałkiewicz nijaki

   Nie dziw się. Jak ktoś za coś siedzi ileś lat i w końcu wychodzi na wolność to żeby się utrzymać musi coś robić, a zwykle robi to co umie i na czym się zna,
   A ten akurat umie kraść więc teraz jak już odsiedzi co mu łaskawie Wysoki Sąd przydzieli i jak wyjdzie znów bedzie kradł.
   Grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności, tyle nie dostanie, ale nawet jak posiedzi 6-8 lat to póki co, utrzymanie będzie miał…

 2. Wprowadzić ” szariat” i problem szybko zniknie , państwo wyznaniowe umie rozwiązywać problemy chwastów.

  • Seniorze, my się jeszcze Konkordatu nie pozbyliśmy, razem z towarzyszącymi mu „chwastami”, a ty o szariacie marzysz ?

 3. malutki taki jakiś chudzinka gdzie by to kogo pobiło , może i co ukradł ale jak głodny był albo i spragniony to nie grzech jest czymś się poczęstować.

 4. Tyle pracy w sadach i na gospodarstwach rolnicy poszukują pracowników ale po co robić lepiej ukraść.

 5. To powinno podlegać pod jakąś kolonię karną lub obóz utylizacyjny.

 6. [***] [***] menda i menelina Kraśnicka. To już któryś raz tu o nim piszą. Gambeta i cwaniaczek. Nie polecam

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo