Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Wózek z dzieckiem pędził środkiem ulicy. Na pomoc ruszył strażak (wideo)

Do niecodziennej sytuacji doszło w rejonie jednej z remiz OSP w kraju. Środkiem ulicy pędził wózek z dzieckiem, na pomoc ruszył strażak.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Mochy nieopodal Wolsztyna w Wielkopolsce. Strażak ochotnik zauważył pędzący środkiem jezdni wózek z dzieckiem w środku. Natychmiast podbiegł do niego i zatrzymał go.

Jak się okazało, chwilę wcześniej dziadkowi będącemu z dzieckiem upadła butelka, schylił się żeby ją podnieść, a w tym momencie wózek zaczął odjeżdżać. Na szczęście na jego drodze stanął strażak z OSP Mochy.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę znajdującą się na budynku remizy.

(fot. wideo OSP Mochy)

15 komentarzy

 1. Dziwna reakcja kierującego białym samochodem.
  Zaraz poznamy teorie, że zwalniając nie chciał powodować zagrożenia na drodze, że miał pierwszeństwo, że oślepiło go słońce świecące w plecy itp., a poza tym to był zakamuflowany w samochodzie pedalarz.
  Nie ma to jak wymijać się z wózkiem dziecięcym z prędkością 50km/h. Szkoda paliwa i klocków na zatrzymanie się, czy choćby zwolnienie.

  • Panie władzo. To była chwila. Wtargnął. Wybiegł z krzaków, zza autobusu. Nie było ani chwili czasu na reakcję.

  • Nastąpiła pomyłka w tekście. To kierującemu białym pojazdem wypadła butelka i zamiast podjąć odpowiednie do sytuacji działanie – włączył autopilota i zszedł pod fotel poszukać butelki.

  • Ale ale – przecież miał pierwszeństwo. Święte prawo pierwszeństwa na drodze jest święte i nic tej świętości zakłócić nie może. Dobrze, że nie było tam jeszcze przejścia dla pieszych.

 2. o ludzie, co za zbieg okolicznosci, samochod zdazyl przejechac a spostrzegawczy sprawny i przystojny Bohater byl w gotowosci
  brawo

  • Ale maila zdążył napisać. Ahoooj z dzieckiem. Jedzie prosto, to niech se jedzie. Wózek lekki, to nie łoś – auta nie rozbije.

  • Nie takie rzeczy widzieliśmy i o gorszych słyszeliśmy. Najlepsi to by przejechali po tym dziecku i nie poczuli, że coś zrobili nie tak. Mieli pierwszeństwo i niech opiekunowie dziecka uważają.

   • Do tego warto wspomnieć o rowerzystach, przejazdach kolejowych, samochodach uprzywilejowanych i innej hołocie korzystającej z pierwszeństwa.

 3. „chwilę wcześniej dziadkowi będącemu z dzieckiem upadła butelka” – z mlekiem czy czymś mocniejszym?

  • Jeśli poważnie wziąć teorię, że na stare lata się dziecinnieje, to butelka była z mlekiem… nie mniej dziwne jest, że dziadek wartość butelki postawił wyżej niż zawartość wózka…

 4. Franio się uaktywnił ze swoimi przemyśleniami nie do końca związanymi z tekstem czy samym zdarzeniem.

  • Tak to jest jak się tyle czeka a odpowiednie do przemyśleń wydarzenia nie chcą się wydarzyć. Przepraszam.

 5. Czołówka filmu dłuższa niż sam film.

 6. dziadek przed telewizor a nie dzieckiem sie opiekować , by było gdyby gość nie przechodził….

 7. Żałosna ustawka.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo