Wólka Złojecka: Pijany traktorzysta próbował wręczyć łapówkę

W środę po południu policjanci z Nielisza zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział pijany 35-latek.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w miejscowości Wólka Złojecka w gminie Nielisz. Uwagę policjantów zwrócił ciągnik rolniczy, za kierownicą którego siedział mężczyzna mający zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do maja 2018 r..

-Mundurowi zatrzymali traktor do kontroli. Wówczas okazało się, że kierowca nie tylko nie powinien siadać za kierownicę ze względu na zakaz, ale również ze względu na stan nietrzeźwości. Badanie w zamojskiej komendzie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie 35-latka – informuje podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej Policji.

W pewnej chwili pijany mężczyzna zaproponował 1 tys. złotych w zamian za odstąpienie przez nich od podjętych czynności. Mundurowi nie przyjęli propozycji.

-35-latek pod zarzutem obietnicy udzielenia korzyści majątkowej oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi trafił do policyjnego aresztu – dodaje podinsp. Joanna Kopeć.

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za popełnione czyny zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2014-11-27 18:27:17
(fot. ilustracyjne lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. Tak czytam i się zastanawiam skąd policjanci wiedzieli, że za kierownica ciągnika „siedział mężczyzna mający zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do maja 2018 r.”. Jasnowidze czy jak ? Czym ciągnik zwrócił uwagę policjantów ? Oj jechał chłopina pewnie sobie z pola, zajechał do sklepu na piwko i się narobiło.

 2. Wczoraj, dziś, czwartek… Dziś jest 27 listopada 2014 roku, czwartek. A więc dziś w czwartek czy wczoraj ?

 3. Przy takiej ilości alkoholu to kierowca wiedział co robi? Bo może był w tym momencie niepoczytalny… Były minister co strzelał po pijaku został uznany za niepoczytalnego i sprawie łeb ukręcili. Ale w końcu są równi i równiejsi…

 4. Mundurowi nie przyjęli propozycji – ja też bym nie przyjął.
  Zdecydowanie za mało dawał jak na dwóch do podziału.

 5. trzeba było dać tysiaka i traktur 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7493zł -0.97%
  • GBP 5.2823zł 0.2%
  • EUR 4.5631zł -0.29%
  • CHF 4.1651zł -0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku