Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wojsko Polskie zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy (wideo)

Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało informację, że żołnierze Wojska Polskiego w 2024 roku zagrają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

– Po kilku latach przerwy Wojsko Polskie wraca do grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wszyscy ci, którzy będą chcieli, będą mogli zagrać w 2024 roku – powiedział wicepremier Władysław Kosiniak – Kamysz po spotkaniu z Jerzym Owsiakiem i przedstawicielami Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” to cel najbliższego, już 32. Finału WOŚP. 28 stycznia 2024 roku jednostki wojskowe, które będą chciały wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, będą mogły dołączyć do tej akcji.

Jerzy Owsiak, dziękując kierownictwu Ministerstwa Obrony Narodowej za to wsparcie, podkreślił:

– Znowu będziemy grali w wielu miejscach w całej Polsce. Jeżeli będą tylko sztaby, które będą chciały, aby wojsko u nich zagościło, jeżeli jednostki będą chciały dobrowolnie także wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, będziemy bardzo wdzięczni. 28 stycznia 2024 roku wracamy do normalności. Chcemy także, żeby wspomóc nasz cel, czyli „Płuca po pandemii”.

127 komentarzy

 1. Szkoda że nie było krzyku o to że maciora jeździł z wojskową obstawą, tak samo szkoda że nie było krzyków o koszt blokowania Warszawy czy Krakowa, szkoda że nie było kwiku że pół garnizonu kręci się koło domu kaczora.
  Niedługo koszta tego będą jawne.

 2. A się fundamentaliści pisosko – kościelne pienią , aż ich dusi . Macie szma . . rze szansę się pomodlić jutro za niepowodzenie tej akcji . Ale i tak wam to nic nieda .
  P . s . najlepiej się uduścię . powodzenia ?

 3. Mi to wisi i powiewa i tak nie dam ani grosza.

 4. ten siniak i ta jakajaca sie menda sie dobrali beda krecic lody na orkiestrze
  a co do wojska to sie okaże czy tak szeregowi pobiegna na orkiestre

 5. Wojsko Polskie zamiast grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, niech poćwiczy łapanie rakiet typu: „Bumerang”.

 6. Przestali lewaki się gniewać na wojsko, i teraz to na pewno nie jest wykorzystanie wojska do celów politycznych.
  Wojsko będzie grać dla ORMO ?

 7. Wojsko sobie gra a tu ruskie rakiety Latają latają latają i spadają

 8. Jestem dumny bo nigdy nie dałem ani złotówki.

  Tygrysek cały szczęśliwy a owsik to może na zawał zejsc z tej radości tylko że za to wszystko zapłaci GŁUPI PODATNIK.

 9. Jeżeli wojsko będzie zbierać dla Owsiaka to niech Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zajmie się obroną granic polski i przestrzeni powietrznej i zmieni nazwę na Wielka Orkiestra Obrony Polski.

 10. Jak Owsiak zajął się polityką to straciłem do niego zaufanie. Kiedyś dawałem teraz już nie.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport